MFL (13.kolo): Prvá trojka ďaleko vpredu

Po prvý krát v novom roku 2015 sa stretli miniflorbalisti v telocvični ZŠ M.Tompu na Sídlisku Západ, aby zviedli súboje o dôležité body do tabuľky MFL.

Vyššia liga
13.kolo
Buldozéri A.C.A.B. - Flyers 5:11 (2:6)

Klincko Milan 3, Kišš 2 - Božík 4, Škrovánek 2, Bíro, Kurák, Pajtáš, Múčka, Hronec Paťo
Favorit zápasu začal veľmi pomaly a nekoncentrovane, čo brániacim sa Buldozérom vyhovovalo. Keď šli Buldozéri v polovici polčasu do vedenia, letcov to prebralo zo zimného spánku a vďaka dvojičke Pajtáš - Škrovánek skóre rýchlo obrátili vo svoj prospech. O čo viac obrane Buldozérov dochádzal dych, o to lepšie sa letcom lietalo a bombardovalo inak dobre chytajúceho Šiminského ranami, ktoré často končili v sieti. V druhom polčase pokračoval "bombardovací" príbeh z konca polčasu prvého a tak si Flyers vybudovali taký náskok, že ich ospanlivý výkon z konca zápasu mrzieť nemusel.

Dynamo Diviaky - FBL Retex Lučenec 4:10 (3:4)
Cigánik 2, Slovák Igor, Golian - Jakuba 3, Zadrobilek 2, Šagát 2, Bubenka 2, Karásek Mišo
Do vedenia šli hneď v prvých sekundách zápasu Diviaci peknou spoluprácou Sarvaša s Cigánikom. Potom sa hralo rýchlo a tvrdo a že góly nepadali bolo zásluhou pevných obrán. V polovici polčasu začali prevahu získavať hráči Retexu Lučenec. K obratu v zápase zavelil vyrovnaním generál Karásek, pridala sa k nemu delostreľba v podaní Jakubu a rýchlo sa presunujúci snajpri Šagát, Bubenka či Zadrobilek. Na svete tak bolo vedenie Retexu 4:1, ktoré však malo trvanie ani štvrtkový sneh a zásluhou maximálne bojujúcich Igorov v drese Dynama a strelecky pohotového "malého cigáňa" skončil polčas pre Diviakov prijateľnou stratou.

Na začiatku druhého dejstva sa však znova presadil Jakuba. Nasledujúce minúty sa Dynamu útoky zakončiť gólom a streľba zo stredných vzdialeností im bola v piatok cudzia. Retexu stále ofenzívnejšia taktika Dynama šla k duhu, to najlepšie čo vedia je totiž vylákať súpera na vlastnú polovicu a potom smrteľne zakontrovať. Keď sa to 6 minút pred koncom podarilo ako Zadrobilekovi, tak aj Bubenkovi, bolo v podstate po zápase. Aspoň hráči Dynama to tak poňali a nechali Ďura Šándora úplne v štychu. Ten tak musel domov ťahať batoh s dvojcifernou nádielkou. Retex potvrdil vzdialenie sa top trojky zvyšku poľa Vyššej ligy.

Zostava 13.kola MFL:
Kónya Erik (CLV) - Mrnka Peter (TIT), Pajtáš Martin (FLY), Zadrobilek Gregor (RXL)

Predohrávka 16.kola
Titans - FBK Kružno 19:2 (10:0)

Astaloš 4, Totkovič 4, Radnóti 3, Kučerák 2, Kyzek 2, Vančík 2, Mrnka 2 - Patrik, Gondáš Rasťo
Kružňanci do zápasu nastúpilo len šiesti statoční a v zostave bez tradičných opôr mohli len ťažko odolávať súperovi, ktorého hráči chceli sami sebe dokázať, že odchod dvoch pilierov im neublížil.

Pataki 2, Linduška Viktor 2, Stašáková 2, Iskrička, Séleš - Maďar 2, Dobrocký
Napola nastúpila s novými štyrmi hráčmi, z ktorých dvaja práve pred zápasom prestúpili od súpera. Ten predstavil v bránke novú posilu z tímu Torpédo Hodejov, inak však nastúpil len s dvoma hráčmi na striedanie, čo sa ukázalo ako rozhodujúci moment zápasu. V prvom polčase sa obaja súperi striedali vo vedení, herne to bolo skôr o hľadaní sa. V druhom polčase Panterom dochádzali sily a strelci z Napoly to dokázali využiť - päť minút pred koncom zápasu zvýšil na psychologicky dôležitý rozdiel dvoch gólov Paťo Pataki, ktorého nasledovala dvoma gólmi Lucka Stašáková a preto dôležité dva body v súboji tímov zo spodku tabuľky získala Napola.