MFL (11.kolo): Prekvapivo vysoké víťazstvo Hodejova

01.12.2014 18:18

Posledný novembrový piatok odštartoval adventný program MFL, počas ktorého sa večerné menu miniflorbalového fanúšika bude skladať zakaždým z dvoch zápasov Nižšej a dvoch zápasov Vyššej ligy. Ako dopadla prvá adventná dávka?

Vyššia liga
11.kolo
Buldozéri A.C.A.B. - Čiernolúcki Vlci 2:6 (0:2)

Žárik, Kišš - Bodor 2, Sojka Mišo, Sojka Matej, Repka Peter, Rapčan Adam
Vlci sa snažili držať loptičku na svojich florbalkách a postupnými kombináciami sa dostávať do čistých streleckých príležitostí. V bránke Buldozérov však veľmi dobre zachytal Radko Šiminský. V polovici druhého polčasu vyšli Buldozérom skvele dva protiútoky a bolo 2:2. Vlci však zúžitkovali postupne mladými hráčmi nadobúdané skúsenosti a zanedlho boli znova vo vedení po napokon víťaznom góle blondy-Rapčana. Toto vedenie si už nenechali vziať.

Dynamo Diviaky - FBK Kružno 5:1 (1:1)
Golian 2, Cigánik 2, Fazekaš - Ivarg
Oba tímy si uvedomovali dôležitosť súboja. Kým ich posledný vzájomný zápas skončil osemnásťgólovou prestrelkou, tentoraz to bolo o obranách a skvelých brankároch na oboch stranách palubovky.
Kružno šlo rýchlo do vedenia po individuálnej akcii Rada Ivarga, ktorú nemožno hodnotiť inak ako PPC! Oranžoví si potom na neho dávali extra pozor, v útočnej fáze sa však nie a nie presadiť. Až pred koncom polčasu sa podarilo nemohúcnosť prekonať vedúcej osobnosti Diviakov Igorovi Golianovi. Druhý polčas prevzalo Dynamo postupne všetku iniciatívu do vlastných rúk. Prekvapením bol výborný Cigánik, ktorý sa navyše presadil aj gólovo. Dynamo tak zvíťazilo zaslúžene.

5. Gašparovič Henrich (FLY) 79,6%

Najbližší predmikulášky piatok sa dohrá 11.kolo súťaže dvojicou superzápasov z hornej polovice tabuľky. Hráči štvorice súperov budú mať šancu svojou hrou nadchnúť snáď čo najpočetnejšiu divácku kulisu a rýchlou hrou zvlniť palubovku :)

Program dohrávok 11.kola Vyššej ligy MFL
5.12. 21:10 Titans - FBL Retex Lučenec
5.12. 22:00 Slovagre - Flyers

Nižšia liga
11.kolo
FBK Hornets - Napola 11:5 (5:3)

Nosáľ 4, Mišurák 3, Farkaš 2, Sabacký, Útis, Miháľ - Nôta Lukáš 2, Nociar, Rapčan Pali, Talán
Favorit zápasu potvrdil svoju úlohu a dominoval najmä v druhom polčase, keď jeho súperovi dochádzali fyzické aj psychické sily.

FBC Panthers - Torpédo Hodejov 1:8 (1:2)
Maďar - Kurek 4, Gyurcsik 3, Turoň
V zápase tabuľkových susedov sa napokon zrodilo prekvapivo vysoké víťazastvo hráčov z Hodejova, ktorí zápas zvládli aj vďaka dobre fungujúcej obrane a presadzujúcich sa útočných tykadlách Kurek - Gyurcsik.