Magazín MFL (7): Našou silnou stránkou je bojovnosť!

06.11.2013 08:08

MFL sa po prestávke, ktorú družstvá využili na dotrénovanie, vyvetranie hláv a možno aj nejaké to posilnenie kádra - pokračuje zápasmi 8.hracieho dňa. Prestávku teda namali všetci - hráči Flyers medzitým odohrali tri zápasy v lučeneckej obdobe MFL a zatiaľ valcujú súpera za súperom.
Poďme ale späť na rodnú hrudu, v piatok večer je možné očakávať tri zaujímavé a vari aj vyrovnané súboje. Pred nimi sme (R) oslovili Mareka Paluchnika (MP), zatiaľ najproduktívnejšieho hráča (10+2) družstva Buldozérov A.C.A.B.

R: Kedy si si prvý krát zahral florbal? A kedy si vlastne prvý krát o florbale počul?
MP: Prvý krát som si zahral minulý rok, keď sme ako družstvo začali hrávať v MFL. Počul som o ňom tak 3-4 roky prv, keď ho dali do ponuky stávkových kancelárií :)

R: V čom si sa za ten rok hrania florbalu zlepšil?
MP: Viac mi to tam padá. Strelecky je to lepšie.

R: Ako si zatiaľ spokojný so svojimi výkonmi v sezóne?
MP: Chcel by som dať aspoň 20 gólov a pridať 10 asistencií. Potom budem spokojný.

R: Čo je zatiaľ silnou a čo slabou stránkou družstva Buldozérov?
MP: Našou silnou stránkou je bojovnosť a tvrdosť. Zatiaľ je našou slabinou, že dostávame veľa gólov, keďže nemáme stabilného brankára.

R: Ako vidíš seba o 10 rokov? Budeš hrávať florbal?
MP: To budem mať 43... ale pravdaže, neni problém až zdravie vydrží.

R: V zápase s 8Jugend si zlomil hokejku Adamovi Rapčanovi s ktorým sa poznáš a si v temerpríbuzenskom zväzku. Kúpil si mu novú?
MP: Joj, to bolo nešťastne v súboji... Snáď mu ju zaplatila moja neter Mirka.

R: Kedy sa Ti lepšie hrá - v piatok o ôsmej, či o desiatej, alebo cez víkendy?
MP: Neskoršie piatkové časy sa nepáčia mladším hráčom z nášho družstva, bo chcú ísť hýriť :) Nám starším to vyhovuje aj o desiatej. Zápasy v nedeľu som zvládol bez problémov.

R: Čo bude platiť v piatok na Pantherov?
MP: Musíme viac kombinovať a veľa a presne strieľať.

R: Ako dopadnú piatkové zápasy?
MP: My musíme nad Panthermi zvíťaziť tak 10:2, v súboji Vlkov s Flyers dávam čistú 1... no nie tak celkom čistú - tipujem 7:5 pre Vlkov. V poslednom zápase zvíťazí Dynamo 7:3.