Magazín MFL (13): FBK Kružno

04.03.2014 08:08

Mužstvo FBK Kružno určite nebude v dobrom spomínať na sezónu 2013/2014 v MFL. Napriek tomu, že herne dokázali byť vyrovnaným súperom všetkým družstvám v lige, nemali najhorší útok, ani najhoršiu obranu v súťaži, skončili napokon na ligovom chvoste. Zásluhu na tom má najmä katastrofálne vystúpenie v nadstavbovej SA skupine. V základnej skupine totiž hráči z Kružna získali pohodlných 11 bodov, čo bolo síce menej, než očakávali, ale pripisovalo sa to zlému štartu do súťaže, ktorý Kružnianci nezachytili. V nadstavbe však prehrali všetky štyri zápasy a namiesto play off im v rukách zostalo 9.miesto.

Štatistiky:
Počet hráčov: 13
Počet strelených gólov / gólov na zápas: 122 / 6,1
Počet inkasovaných gólov / gólov na zápas: 132 / 6,6
Najlepší strelec: Mišo Kmeť, 25 gólov
Najviac bodujúci hráč: Mišo Kmeť, 40 bodov (25+15)
Základná zostava (podľa organizátora MFL): Giertli Lukáš - Kosorín Martin, Kmeť Michal, Kováčik Peter
Umiestnenie v ročníku 2012/2013: 4.miesto
Umiestnenie v ročníku 2013/2014: 9.miesto

Posezónny rozhovor s vedúcim družstva Peťom Kováčikom (PK):
R: Kružno skončilo v MFL 2013/2014 napokon prekvapivo až posledné. V čom vidíš príčiny?
PK: Príčinu treba hľadať v celom mužstve. Nezvládli sme zápasy s papierovo slabšími mužstvami. Keď si zoberieme zápasy s 8Jugend tak sme s nimi získali len 1 bod. Ostatné dva zápasy sme prehrali. Veľkú rolu tu hrala aj tímová nezohratosť. Na ostatných tímoch bolo vidieť kto trénuje a kto nie.

R: Ciele boli vyššie, hovorili ste o obhajobe 4.miesta. Nezväzovalo Vám to nohy?
PK: Myslím si že ani nie, všetci sme chceli dosiahnúť čo najlepší výsledok, či už zopakovať 4. priečku, alebo sa posunúť o niečo vyššie. No bohužiaľ nevyšlo ani jedno, ani druhé a prepadli sme sa až na úplné dno tabuľky.
R: Ušiel vám začiatok sezóny, dlho ste boli bez víťazstva. Čím to, že ste sa na začiatku nepresadzovali?
PK: Na začiatku sezóny sme sa na ihrisku hľadali. Dokázali sme v prvých zápasoch, že florbal hrať vieme a potrápili sme najväčších favoritov. Trápili nás dve hlavné stránky OBRANA a KONCOVKA, kde sme veľa inkasovali a nedokázali sme na góly súperov odpovedať. Nestačili nám góly len Miša Kmeťa, ktorého by som chcel týmto aj vyzdvihnúť. Najmä v tých úvodných kolách sa mu mimoriadne darilo. Čo sa týka obrany robili sme veľa chýb a v niektorých zápasoch nevyšiel zápas ani nášmu brankárovi.. Ale postupne sa zlepšuje a verím že bude len napredovať.


R: Pozitívom je, že ste odohrali s každým vyrovnané zápasy, potrápili ste aj najlepšie družstvá v súťaži. Ktorý výsledok si najviac ceníš?
PK: Áno to je asi jediné pozitívum na tejto sezóne. Najviac si cením zápasy proti Vlkom 6:6 a 5:4 a proti Slovagre 10:10. Asi v týchto zápasoch sa nám podaril hrať FLORBAL.
R: Veľa zápasov ste mali dobre rozbehnutých, ale nedotiahli ste ich do víťazného konca. Toto je stará choroba Kružniancov, aj minulú sezónu to bolo tak. V čom to je podľa Teba?
PK: Myslím, že je to v koncentrovanosti, uspokojenie sa s výsledkom a veľakrát v častých a zbytočných vylúčeniach.
R: Florbalky ste už nadobro odložili, či si chodíte len tak niekde zahrať?
PK: Zatiaľ sú odložené. Ale verím že sa pár krát zídeme a zahráme si... A samozrejme zabavíme sa tohtoročnom TUKA CUP-e. Kde budú všetci opäť vítaní :-D
R: Budeš sledovať záver súťaže? Ak áno, komu budeš držať palce? Kto bude podľa Teba majstrom?
PK: Áno určite budem.... Na víťazstvo mám dvoch ašpirantov. Držím palce tímu FLYERS, ktorý ma milo prekvapili so svojou hrou. Ak by sa to im nepodarilo, tak to prajem Čiernolúckym Vlkom...