Kuriozita na záver

07.05.2013 08:08

V posledných troch zápasoch predviedli hráči znova pekné výkony. Všetky tri boli dramatické až do konca. Po záverečnom klaksóne posledného zápasu sa zástupcovia jednotlivých družstiev MFL stretli v Bowling centre na Západe, kde dostali spomienkové diplomy za umiestnenie v súťaži a hráči najlepších troch družstiev aj medaile. Vydarený druhý ročník mestskej ligy tak skončil. Hráčom všetkých družstiev je potrebné zapriať pekné leto, veľa zdravia a nech sa s čo najväčším počtom z nich znova vidíme v septembri, na začiatku tretieho ročníka súťaže!

V "derby" zápase medzi Pro-Bau Team a Kružnom videli diváci pekný, rýchly, kombinačný florbal. Pro-Bau mal v poli miernu prevahu, avšak trpel na nepremenené šance. Veľmi dobre zachytal náhradný brankár kružna Matej Šándor. Práve  v čase najväčšieho tlaku hráčov v bielom počas tretej tretiny strelilo Kružno dva rýchle góly, ktoré rozhodli o víťazstve.

Pro-Bau Team Slovakia - FBK Kružno 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)
2´0:1(Kováčik, A:Patrik), 11´0:2(Kyzek, A:Kosorín), 12´1:2(Melich, A:Sojka Matej), 23´2:2(Sihelský T.), 25´2:3(Patrik), 26´2:4(Kmeť, A:Kyzek), 28´3:4(Melich)

V zápase medzi prvým a posledným nebolo vidieť na palubovke až taký výrazný rozdiel výkonov. V tretej tretine sa dokonca Buldozérom podarilo vďaka navrátilcovi Milanovi Klinckovi znížiť už na rozdiel jedného gólu. Fight Night si ale oslavy titulu stratou bodov nechcel nechať pokaziť, a tak napokon jeho hráči zápas do víťazného konca dotiahli.

Buldozéri A.C.A.B. - Fight Night Team 3:6 (1:2, 0:1, 2:3)
1´1:0(Paluchník), 3´1:1 (Mrnka), 6´2:1 (Kováč, A:Mrnka), 14´1:3 (Blahuta J., A:Blahuta M.), 22´1:4 (Kováč), 25´2:4 (Klincko Milan, A:Líška), 26´3:4 (Klincko Milan), 29´3:5 (Mrnka, A:Kováč), 29´3:6 (Blahuta M.)

V šlágri kola začalo omnoho lepšie Dynamo. Hralo priamočiaro na bránku, pričom výborný výkon podali traja hráči: Filipiak - Macko a Jano Slovák.  Katastrofálnu statickú deravú obranu Slovana títo hráči prekonali trikrát v priebehu dvoch minút. V druhej tretine už bolo 0:4 a bielo - modrí museli poriadne zapnúť. Postupne, gól po góle znižovali náskok Dynama, ktorého hráči akoby šetrili sily na nedeľu, až sa im napokon podarilo nemožné - vyrovnať gólom Jaroslava Miniara, ktorého tréner na posledné minúty postavil len preto, aby po prvom góle 2.ročníka (viď https://slovanrs.webnode.sk/news/miniar-prvym-strelcom-noveho-rocnika-/ ) strelil aj ten posledný. Tento kúsok je o to kurióznejší, že pán Miniar nepatrí práve medzi ostrostrelcov a v súťaži strelil dokopy 3 góly.

FBC Slovan Rimavská Sobota - Dynamo Diviaky (0:3, 2:1, 3:1)
2´0:1(Filipiak), 3´0:2(Macko, A:Petrinec), 3´0:3(Slovák J.), 12´0:4(Lentovský, A:Golian), 16´1:4(Radnóti, A:Totkovič), 16´2:4(Radnóti, A:Farkaš), 25´3:4(Farkaš, A:Radnóti), 26´3:5(Golian), 28´4:5(Totkovič, A:Radnóti), 30´5:5(Miniar)