Julo Kováč sa (a aj svoje družstvo) prestrieľal na špicu!

27.10.2012 11:56

V ôsmom kole MFL v poradí stojí za povšimnutie hneď niekoľko premiér. Prvý krát v MFL nastúpilo družstvo Dynamo Diviaky a strelilo aj svoj prvý gól. Prvý
krát si dva body do tabuľky pripísalo družstvo Kružna. Prvý krát sme videli na konci zápasu hru bez brankára. Prvý krát sa v lige vylučovalo a hneď na prvý
krát bola presilovka jedného z družstiev zúžitkovaná - hneď dvakrát. No a bohužiaľ sa aj prvý krát vylučovalo do konca zápasu. A teraz všetci: Prvý prváčik
prvýkrát privítal prvorodených primášov - aaale ni.

V šlágri kola o priebežné prvé miesto v tabuľke sa do seba pustili Slovan s Fight Night Teamom. Slovan oslabený o zraneného Totkoviča sa snažil eliminovať prednosti súpera bratmi Brozmanovcami v obrane a všadebolom Radnótim. V prvej tretine sa im to aj darilo, držali loptičku na svojich hokejkách čo najďalej od vlastnej brány a kombináciou rozťahovali hráčov v čiernom. Fight Night Slovan do vyložených šancí nepúšťal, dopúšťal sa ale lacných technických chýb pred vlasnou bránkou, z čoho vyplývali štandardné situácie odpískané výborne rohodujúcim Mišom Kmeťom. Na oboch stranách padol v úvodnej desaťminútovke po jednom góle.

V druhej tretine Fight Night prepol na vyššie obrátky. Slovan prestal byť aktívny pri držaní loptičky, strieľal síce často, ale predvídateľne čo výborne
fungujúca obrana súpera eliminovala. Naopak z protiútokov mal lepšie šance Fight Night. Napriek dobrému výkonu Štofaníka v bránke sa presadili Kováč i Mates a vypracovali pre čiernych dvojgólový náskok.

Slovan však správne nezložil zbrane, do tretej tretiny vstúpil znova aktívne. Jeho hráči sa viac hýbali a strely nekončili na obrancoch, ale na brankárovi Šándorovi. Keď sa k tomu ešte hlúpo nechal vylúčiť Julo Kováč, pohroma pre Fight Night bola na svete - Slovan v priebehu minúty strelil dva krásne góly a hralo sa odznova. Fight Night to samozrejme nezabalil, spustil svoju povestnú kanonádu. Slovan sa snažil niečo spraviť z brejkov a prítomní diváci preto videli ozaj napínavý záver. Keď to už vyzeralo na spravodlivú remízu, 17 sekúnd pred koncom zápasu bohovia pohladili hokejku Jula Kováča, ktorý po skrumáži v rohu ihriska získal loptičku a následne trafil odkrytý roh slovanistickej bránky. Akúkoľvek možnosť vyrovnať si Slovan následne pokazil tým, že neudržal vášne na uzde a rozhodca správne poslal dvoch hráčov pod sprchy (keby samopzrejme nejaké boli v prevádzke). Zápas tentoraz svojou úrovňou určite nesklamal.

Fight Night Team - FBC Slovan Rimavská Sobota 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
4´0:1(Brozman T., A: Radnóti), 8´1:1 (Kováč, A:Mrnka), 14´2:1 (Kováč, A:Repčík), 18´3:1 (Blahuta M., A: Blahuta J.), 22´3:2 (Brozman M., A:Radnóti), 22´3:3 (Tóth, A:Radnóti), 30´(Kováč)

V druhom zápase si svoju premiéru v súťaži odbilo družstvo Dynama Diaviaky. Napriek tomu, že jeho hráči mali s florbalom len minimálne skúsenosti, počínali si v prvom zápase dobre. Snažili sa hrať kombinačne, čo je vo florbale veľmi dôležité. V zápase ale doplatili na nováčikovské chyby a nezohratosť, čo skúsené Kružno vedené ostrostrelcami Kováčikom a Kyzekom a so spoľahlivým obrancom Kmeťom využilo. Rozhodujúcou pre priebeh zápasu bola druhá tretina, v ktorej Dynamu dochádzala šťava a logicky začalo robiť chyby v obrane. Za stavu 3:2 pre Kružno v 15.minúte výborne zakombinovali Kyzek s Gondom (nie prvý raz v súťaži) a odskočili Dynamu na dva góly. Keď sa potom pred koncom tretiny presadil dvakrát Kováčik bolo jasné, že Dynamo dnes body získa len ťažko. Tretiu tretinu síce Dynamo aj vďaka poľaveniu vo výkone Kružna vyhralo, ale dráma sa nekonala. Diviakom nepomohla ani záverečná hra bez brankára.

FBK Kružno - FBK Dynamo Diviaky 8:5 (2:1, 4:1, 2:3)
3´1:0 (Kováčik), 5´1:1 (Póša, A:Sarvaš), 9´2:1 (Kováčik, A:Kmeť), 11´3:1 (Kyzek, A:Gonda), 14´3:2 (Macko, A:Sarvaš), 15´4:2 (Gonda, A:Kyzek), 18´5:2
(Kováčik), 19´6:2 (Kováčik, A:Gondáš R.), 24´6:3 (Macko, A:Póša), 25´7:3 (Kyzek, A:Gondáš R.), 27´7:4 (Sarvaš, A:Póša), 30´8:4 (Kyzek), 30´8:5 (Macko,
A:Póša)

Tabuľky po 8.kole (Dynamo Diviaky má pred sebou ešte 8 dohrávaných zápasov, zápasy 9.kola sú predohrané)