Gólové hody i suchoty

25.11.2012 11:08

V piatok na seba postupne narazili 4 družstvá v 3 dohrávaných zápasoch 5., 6. a 9.kola. V prvom zápase sme videli gólové hody, v druhom drámu a v tom treťom temer prekvapenie.

V súboji posledného s prvým Fight Night jednoznačne držal veslá v rukách. Hral kombinačne, pritom často strieľal zo všetkých pozícií (68 striel v 30 minútovom zápase je viac než dosť) a s vysokou úspešnosťou. Avšak od Pro-Bau sa očakával rozhodne lepší, bojovnejší výkon, ako podal. Keď sa už aj dostal do dobrých pozícií, jeho strelcom - najmä Mirovi Melichovi - sa buď nedarilo, alebo situácie riešil dobre chytajúci Šándor. Do druhej bránky sa to ale naopak sypalo a tak bol vyrovnaný rekord sezóny v počte strelených gólov v zápase - 18. Ten doterajší bol zo zápasu 4.kola medzi rovnakými súpermi, ktorý skončil 14:4. Pre Pro-Bau je tak Fight Night strašiakom so skóre 6:30 po dvoch zápasoch - a to ich ešte štyri vzájomné súboje čakajú...

Fight Night Team - Pro-Bau Team Slovakia 16:2 (3:0, 5:2, 8:0)
3´0:1 (Mrnka, A:Kováč), 5´0:2 (Blahuta M., A:Mrnka), 6´0:3 (Blahuta M.), 11´0:4 (Kováč), 12´0:5 (Blahuta M.), 15´0:6 (Mrnka, A:Kováč), 16´1:6 (Melich, A:Hedvigi D.), 16´1:7 (Blahuta J., A:Repčík), 17´1:8 (Kováč, A:Blahuta M.), 20´2:8 (Hriň, A:Melich), 21´2:9 (Repčík), 21´2:10 (Blahuta M.), 22´2:11 (Kováč), 22´2:12 (Mrnka, A:Blahuta M.), 23´2:13 (Mrnka, A:Kováč), 26´2:14 (Mrnka, A:Blahuta M.), 26´2:15 (Blahuta J.), 29´2:16 (Blahuta M., A:Kováč)

Prvý súboj Dynama a Slovana v MFL sľuboval vyrovnaný a dramatický zápas. A veru to aj tak na ihrisku vyzeralo! Očakávaný opatrný začiatok zatrhol hneď prvou strelou zápase Radnóti a Slovan bol po 8 sekundách vo vedení. Dynamo odpovedalo rovnakou mincou už po niekoľkých sekundách, keď sa konečne presadil svojou strelou Lentovský. Ten strieľal aj v predošlých zápasoch často, nebezpečne, no nepresne. Zápas pokračoval v dobrom tempe ďalej. Slovan si však až príliš uvedomoval dôležitosť zápasu a robil nezvyklé chyby v obrane. Keď sa obranná dvojica Slovana v 3.minúte zahrala na mramorové sochy výdatne cloniace rozhľad vlastnému brankárovi, na 2:1 pre Dynamo zvýšil Kostovič. Ešteže mal Slovan v družstve Radnótiho, ktorý peknou strelou rýchlo znova vyrovnal. Obe družstvá sa dostali do tempa. Slovan v tomto zápase neriskoval a nasadzoval len dve najlepšie štvorky. Otázkou bolo, či to kondične vydrží až do konca.

V druhej tretine po ďalšej chybe v obrane Slovana sa po samostatnom nájazde presadil Póša. Radosť Dynama z vedenia netrvala dlho - po chybe rozhodcu, ktorý gestom najprv signalizoval na nesprávnu stranu sa jeho hráči nesústredili a Radnóti priamo z rozohrávky vyrovnal. Hra dostávala šťavu aj spád. Slovan sa tlačil dopredu, ale Dynamo malo v bránke spoľahlivého Bobeka. Udrelo znova na druhej strane, keď sa po peknej prihrávke Goliana presadil Póša. Udržať vedenie sa ale Dynamu v tomto zápase dlhšie ako na minútu nedarilo. Tentokrát sa svojou typickou strelou presadil Totkovič. Tlak Slovana v zápase v týchto chvíľach gradoval. Dynamo malo naopak slabšie momenty. Minútu pred koncom tak po chybe Lentovského dravo a s chuťou hrajúci Tóth poslal Slovan druhý krát v zápase do vedenia.

Do tretej tretiny bielo-modrí tak, ako je u nich zvykom, zmenili taktiku a začali hrať "zanďoura". Problémom ale je, že oni ho hrať nevedia. Výsledkom bol postupne sa zvyšujúci tlak na bránku Štofaníka, ktorý si po dlhšom čase veru poriadne zachytal. Keď sa už zápas chýlil k svojej poslednej minúte, skúsil loptičku z rohu ihriska pred bránku nahodiť Póša a brankárovi loptička nešťastne prešla do bránky. Slovan síce reklamoval hráča v bránkovisku, ale gól bol pripísaný hrdinovi Dynama Póšovi. V posledných sekundách sa bielo- modrí pokúsili o zvrat, keďže sily doteraz šetrili, avšak Bobek v bránke Dynama sa prekonať nedal.

FBC Slovan Rimavská Sobota - FBK Dynamo Diviaky 5:5 (2:2, 3:2, 0:1)
1´1:0 (Radnóti), 1´1:1 (Lentovský), 3´1:2 (Kostovič), 4´2:2 (Radnóti, A:Tóth), 12´2:3 (Póša), 13´3:3 (Radnóti), 16´3:4 (Póša, A:Golian), 17´4:4 (Totkovič), 19´5:4 (Tóth), 29´5:5 (Póša)

V poslednom zápase hracieho dňa proti sebe nastúpilo Dynamo a Pro-Bau Team. Favorit zápasu bol jasný, že to ale bude napokon až taká dráma sa veru nečakalo... Niečo napovedal už úvod. Obe družstvá mali v nohách po jednom zápase, ale Pro-Bau mal predsa len viac času na oddych. Jeho hráči sa aj lepšie pohybovali, vypracovávali si šance, avšak ich premieňanie je pre nich ťažkým orieškom. Napriek tomu sa ujal vedenia. Dynamo zvýšilo úsilie. Dvoma rýchlimi gólmi otočilo skóre. To však až do konca zápasu zostalo nezmenené! Príčin bolo viac - Dynamo vedomé si svojho náskoku a unavené po predošlom ťažkom stretnutí najmä v druhej tretine len udržovalo stav. Jeho strely, akokoľvek nebezpečné navyše pochytal výborný Giertli. Pro-Bau mal niekoľko dobrých príležitostí, snažil sa tvoriť hru najmä na začiatku 3.tretiny, avšak jeho hráčom to v koncovke proste tento piatok nešlo. Zrodil sa tak zaujímavý výsledok, ktorý ale poradím v tabuľke veľmi nezakýva...

FBK Dynamo Diviaky - Pro-Bau Team Slovakia 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
2´0:1 (Hriň), 5´1:1 (Kostovič, A:Lentovský), 6´2:1 (Gregorec)