Fight Night sa hneval!

04.11.2012 13:20

Po prijatí ďalšieho družstva do MFL - Pro-Bau Team Slovakia - sa v piatok v azyle (čili na Harvarde) odohrali dohrávané zápasy 2. a 4. kola MFL.

S menším zdržaním začiatku zápasu spôsobeného organizátorom čakala na nováčika premiéra ani hrom - hneď proti vedúcemu družstvu v tabuľke a obhajcovi prvenstva z prvého ročníka. Pro-Bau však začal nebojácne a šok v podobe gólu v sieti Šándora bol na svete! Keď bol aj z ďalšej akcie Pro-Bau nebezpečný, hráči Fight-Nightu pochopili, že súper sa sám od seba nikdy neporazí. Tromi rýchlimi gólmi zápas otočili. Pro-bau šiel tým pádom psychicky rýchlo dole. Začal hrať absolútne anarchicky, bez organizácie hry. Fight Nightu postačovalo vymeniť si loptičku pred brankárom a už to hrozilo gólom. A nielen hrozilo! Nabudení a nasrdení chlapci v čiernom utvorili nový rekord ligy a v prvej tretine strelili súperovi napokon až 11 gólov!

Po tomto úvode už bolo rozhodnuté. Nováčik ale nehodil uterák do ringu a statočne si zvyšok zápasu odbehal. Fight Night už hral v pohodovom tempe, v druhej tretine dokázal streliť gól aj počas vlastného oslabenia. V tretej tretine napokon nestrelil ani gól, Pro-Bau strelil dva. V týchto fázach zápasu sa ukázalo, že má v družstve niekoľko zaujímavých florbalistov, z ktorých už len potrebuje poskladať tím, ktorý bude vedieť, čo chce hrať. Ostáva mu na to ešte 23 zápasov. Držme mu palce.

Fight Night Team - Pro-Bau Team Slovakia 14:4 (11:2, 3:0, 0:2)
1´0:1 (Hriň, A:Giertli M.), 2´1:1 (Blahuta J.), 3´2:1 (Mrnka, A:Kováč), 4´3:1 (Kováč, A:Mrnka), 6´4:1 (Mrnka, A:Blahuta J.), 7´5:1 (Mrnka, A:Kováč), 7´6:1
(Kováč), 7´7:1 (Mrnka, A:Blahuta J.), 8´8:1 (Blahuta M., A:Mrnka), 8´8:2 (Hedvigi M., A:Hriň), 9´9:2 (Mrnka, A:Blahuta M.), 10´10:2 (Kováč), 10´11:2 (Blahuta
M.), 13´12:2 (Blahuta J.), 16´13:2 (Blahuta M.), 20´14:2 (Kováč, A:Mrnka), 23´14:3 (Giertli M.), 27´14:4 (Hriň)

V druhom zápase sa dohrávalo 2.kolo súťaže. Žreb v ňom určil za súperov Dynamo a Kružno, šlo teda o reprízu minulotýždňového prvého zápasu Dynama v lige. A bola to pre Dynamo veľmi vydarená repríza! Do zápasu nastúpilo posilnené o dvoch nových hráčov Petrinca a Kostoviča a s pevnou obranou. Jej cieľom bolo najmä pokrývať najlepšieho Kružnianskeho strelca Kováčika, čo sa jej stopercentne podarilo. Keď sa navyše v koncovke nedarilo kružnianskemu duu Kyzek - Gonda, absentoval chorý Kmeť a svoj deň nemal ani brankár Šiminský, malo Dynamo v rukách všetky tromfy.

V prvej tretine si najmä vďaka nebezpečne strieľajúcemu rýchlonohému Petrincovi vytvorilo trojgólový náskok, čo hráčov Kružna znervóznilo. Temer prestali kombinovať a pokúšali sa o streľbu z každej, hoc aj nevypracovanej pozície. To priemérovo chytajúcemu brankárovi Dynama Mackovi vyhovovalo, v zápase sa chytil a najmä v tretej tretine predviedol skvelé zákroky, vďaka ktorým si ako prvý v súťaži zachránil čisté konto.

Ale nepredbiehajme. Rozhodujúcou sa ukázala byť druhá tretina. V nej sa Kružno snažilo útočiť, kým Dynamo umne bránilo. Kým snaha Kružna bola jalová, Dynamo vystrelilo na bránku len štyrikrát, avšak posledná strela sa ujala! Golianov druhý gól v zápase hráčov Kružna definitívne zlomil. Tretia tretina len podčiarkla všetko vyššie napísané a tak Kružno utrpelo až nezaslúžene vysokú prehru. Dynamo zas naznačilo zaujímavý potenciál.

FBK Kružno - FBK Dynamo Diviaky 0:7 (0:3, 0:1, 0:3)
2´0:1 (Petrinec), 7´0:2 (Petrinec), 10´0:3 (Golian), 19´0:4 (Golian), 21´0:5 (Kostovič), 26´0:6 (Petrinec), 27´0:7 (Petrinec, A:Póša)