Druholigový február

02.03.2015 18:18

Naši muži cestovali počas februára dvakrát do Slovenskej Ľupče. Výsledkami tentoraz sami seba neuspokojili. Najmä v obrannej činnosti sme znova robili naše staré známe chyby a ani neúčasť niekoľkých elitných obrancov pre choroby neospravedlňuje zisk len dvoch z ôsmych možných bodov.

Budeme musieť potrénovať a naladiť sa na víťazný marec!

FBC Slovan Rimavská Sobota - DTF Detva B 10:8 (4:1, 3:3, 3:4)
Góly Slovana: 1:0 Nádor (Radnóti), 2:0 Radnóti (Nádor), 3:1 Kostovič, 4:1 Mišurák (Nádor), 5:1 Radnóti (Kostovič), 6:1 Nádor (Radnóti), 7:3 Mišurák (Radnóti), 8:4 Mišurák (Nádor), 9:4 Radnóti, 10:8 Radnóti

Do zápasu sme mali skvelý vstup, využili sme kocovinu Detvancov a dve tretiny sme na palubovke vládli. Potom prišli chyby, Detvancov sme vrátili do zápasu a na konci sme sa strachovali o víťazstvo. Ešteže máme Miša Radnótiho, ktorý dá gól zväčša práve vtedy, keď ho je najviac treba.

FBC Slovan Rimavská Sobota - 1.FBC Zvolen 4:17 (1:6, 1:4, 2:7)
Góly Slovana: 1:6 Farkaš (Radnóti), 2:6 Kostovič, 3:11 Radnóti, 4:13 Radnóti
Katastofálny vývoj mal druhý zápas. Po siedmych minútach hry bolo 0:6 a po zápase. Ukázalo sa, ako sme citliví na pohyblivú hru útočníkov, rýchle kombinácie, nabiehanie si obrancov, proste na všetko, o čom vieme dobré dva roky a v čom sa nie a nie zlepšiť, ako ukázal tento zápas. Hrôza!

FBC Slovan Rimavská Sobota - Dukla Ružomberok 8:11 (1:5, 4:2, 3:4)
Góly Slovana: 1:0 Radnóti (Farkaš), 2:5 Mišurák (Radnóti), 3:5 Radnóti, 4:6 Radnóti (Totkovič), 5:7 Radnóti, 6:9 Bolčo (Farkaš), 7:11 Tóth (Radnóti), 8:11 Tóth (Radnóti)
Súper nastúpil s jediným hráčom na striedanie a my sme to nedokázali využiť, lebo sme v obrane hrali ani po nočnej. Po nočnej bol v skutočnosti len brankár Štofaník, ktorý za katastrofu v prvej tretine neniesol zodpovednosť. Potom sme to doťahovali, súper strácal sily, ale nezlomili sme ho. Škoda toho.

FBC Slovan Rimavská Sobota - Likavka 8:13 (4:6, 3:5, 1:2)
Góly Slovana: 1:2 Kostovič (Mišurák), 2:4 Bolčo (Kostovič), 3:4 Farkaš, 4:6 Kostovič (Bolčo), 5:7 Radnóti (Totkovič), 6:8 Radnóti (Farkaš), 7:9 Radnóti, 8:13 Totkovič (Radnóti)
V súboji s prvým tímom v tabuľke sme si veľa šancí nedávali, ale darilo sa nám využívať nepozornosť súpera a držať sa mu na dostrel. Len smola v zakončení nás stála nejaký ten bodík. Ako zvyčajne výborne pískajúci rozhodcovia zo Zvolena sa nechali v závere trocha ovplyvniť emóciami Likavčanov, plynúcimi pravdepodobne z vyrovnaného priebehu zápasu, a udelili prísnu červenú kartu nášmu najlepšiemu strelcovi. Škoda toho, ale je to len šport. Hlavne, že onkologická liečba v lige pravdepodobne zaberie. Máme z toho úprimnú radosť.