Dráma na tretiu

02.12.2012 11:29

V dohrávkový piatok 30.11. sa proti sebe postavili postupne všetky družstvá. A veru sa bolo na čo pozerať!

Prvý zápas si skrížili hokejky Dynamo a Fight Night Team. Zápas začal omnoho lepšie Fight Night - behal, snažil sa dokonca o jednoduchú kombináciu a nie len pre jeho hráčov typické množstvo striel. Hráči Dynama sa tým javili byť zaskočení. Čierni ale gól nestrelili, keďže v bráne "diviačil" Peťo Bobek. Dynamo sa naopak dostalo do prevádzkovej teploty a v 9.minúte otvorilo skóre Petrincom. Hráči v čiernom majú ale bojovnosť v názve a 2 sekundy pred koncom tretiny vyrovnali vďaka kanonierovi Julovi Kováčovi.

Počas druhej tretiny preberalo kontrolu nad zápasom Dynamo. Opäť sa vďaka skvele hrajúcemu Petrincovi dostalo do vedenia, keď tento hráč prihrával na gól Mackovi. Fight Night ale rýchlo odpovedal z hokejky obrancu Jana Blahutu. Na svoju škodu prestal s kombinačnou hrou (najmä v obrane hrajúci Julo Kováč sa snažil všetko riešiť sám) a o to viac museli jeho hráči behať - a postupne aj fyzicky odchádzať. Fight Night mohol ďakovať za vyrovnaný stav svojmu brankárovi Ďurovi Šándorovi, ktorý okrem spoľahlivého výkonu predviedol aj jeden zákrok z kategórie čarodejných. Mimochodom - vyznamenávali sa obaja brankári (Bobek úspešnosť zákrokov 85%, Šándor 83%). Pred koncom tretiny padol gól do oboch bránok, pričom najmä ten Mrnkov bol z kategórie lacných...

V tretej tretine hrali obe družstvá viac takticky, bolo menej vzruchu pred bránami i striel. Potom sa v 26.minúte stretnutia Julo Kováč z neznámych príčin rozhodol prihrať a "Frni" s prvej zvýšil na 4:3. Góly v týchto fázach zápasu sú zvyčajne rozhodujúce. Avšak Diviaci ukázali "diviačie" nasadenie a minútu pred koncom vyrovnali Gregorcom na konečných a zaslúžených 4:4.

Zaujímavosťou zápasu bolo, že ho prvý krát pískali dvaja rozhodcovia. Pravdepodobne nie naposledy.

FBK Dynamo Diviaky - Fight Night Team 4:4 (1:1, 2:2, 1:1)
9´1:0 (Petrinec, A:Božuta), 10´1:1 (Kováč, A:Blahuta M.), 12´2:1 (Macko, A:Petrinec), 13´2:2 (Blahuta J., A:Blahuta M.), 18´3:2 (Macko, A:Petrinec), 18´3:3
(Mrnka, A:Blahuta M.), 26´3:4 (Mrnka, A:Kováč), 39´4:4 (Gregorec, A:Kostovič)

Po dramatickom prvom zápase prišlo na rad derby Kružna medzi FBK a Pro-Bau. Kým FBK počas minulého piatku nehralo, Pro-Bau odohral dva zápasy. Pred týmto súbojom Pro-Bau dopísal na súpisku ďalších dvoch hráčov. Avšak široký káder mu bol skôr na príťaž - hráči sa nedostali do tempa, nevedeli o sebe a niektorí držali florbalovú hokejku prvý raz v rukách... Toto sa v prvej tretine prejavilo veľkou prevahou FBK, i keď vďaka opäť raz dobrému výkonu Giertliho v bránke sa to na skóre spočiatku neprejavovalo. Potom sa ale presadila najmä útočná dvojica Kyzek&Gonda a prvá tretina skončila 1:4.

Pro-Bau sa ale v druhej tretine prebudil. Snažil sa hrať jednoducho s prihrávkou z vlastnej tretiny a zakončením. Zakončenie, achylova päta tohto družstva im konečne začalo vychádzať, keď sa presadili Dominik Hedvigi a najlepší hráč Pro-Bau v zápase Peťo Hriň. Razom bola z jasného zápasu dráma!

Tá pokračovala v tretej tretine. Na ihrisku to bol nefalšovaný a neflorbalový boj. Rozhodca túto časť zápasu nezvládal, neurobil si na ihrisku poriadok a tak to bola samá strkanica, sekanica, ktoré sú s florbalom absolútne nekompatibilné. Florbalom sa to zablyslo akurát v 25.minúte, keď sa po chybe v rozohrávke obrany Pro-Bau presadil dobrou strelou Mišo Kyzek. Dramatickú koncovku potom odvrátil Mišo Kmeť. Čestný úspech Pro-Bau zaznamenal Melich.

Pro-Bau Team Slovakia - FBK Kružno 4:6 (1:4, 2:0, 1:2)
1´0:1 (Kyzek, A:Kmeť), 6´1:1 (Hriň, A:Hedvigy P.), 7´1:2 (Patrik, A:Kováčik), 8´1:3 (Kyzek, A:Gonda), 9´1:4 (Gonda, A:Kyzek), 12´2:4 (Hedvigy Dom., A:Hriň), 14´3:4 (Hriň, A:Rapčan A.), 25´3:5 (Kyzek), 29´3:6 (Kmeť, A:Gonda), 29´4:6 (Melich)

Tretiu drámu bolo možné čakať v súboji Dynama so Slovanom. A veru sa aj konala, keď prítomní diváci videli veľmi dobrý zápas. Dynamo vstúpilo do zápasu v miernom útlme, keďže už malo jeden súboj v nohách. Slovan sa snažil strieľať z každej pozície a v obrane dôsledne pokrývať hráčov, najmä nebezpečného Petrinca. Napriek tomu, že Dynamo v prvej tretine vyslalo na bránku 5 striel, presadilo sa až 3 krát. Hrdinom týchto okamihov bol Jano Slovák, ktorý mal prsty v dvoch góloch Dynama.

Pre priebeh zápasu boli dôležité minúty na konci prvej a začiatku druhej tretiny, keď Dynamo odskočilo po chybách v obrane Slovana na 2 góly. Slovan potom dostal možnosť dvoch presilových hier, čo zvyšovalo nervozitu na striedačkách oboch družstiev, avšak gólový efekt to nemalo. Predsa sa však presadil vo vyrovnaných počtoch "delostrelec" Totkovič...

Po prečkaní presilovej hry Dynama na začiatku tretej tretiny začal útočné ťaženie Slovan. Jeho častá streľba bola nepresná a ak sa aj hráči Slovana trafili do priestoru bránky, všetko riešil spoľahlivo Peťo Bobek, v súčasnej forme určite najlepší brankár ligy. Ale aj on sa nechal prestreliť najlepším hráčom Slovana Radnótim necelé 4 minúty pred koncom. Zanedlho na to mohol v pohode hrajúci Slovan zvýšiť, keď si Radnóti položil aj brankára Bobeka a poslal loptičku do prázdnej bránky... lenže brankár Dynama predviedol nevídaný zákrok keď v poslednej chvíli našiel jednu voľnú končatinu, ktorou zabránil čistému gólu. A platilo pravidlo nedáš - dostaneš. Prvou hviezdou stretnutia sa po výborne umiestnenej strele stal Milko Kostovič! Na víťazstve Dynama nič nezmenila ani hra Slovana bez brankára.

FBC Slovan Rimavská Sobota - FBK Dynamo Diviaky 4:5 (2:3, 1:1, 1:1)
5´1:0 (Radnóti, A:Totkovič), 6´1:1 (Slovák), 8´1:2 (Petrinec, A:Slovák), 9´2:2 (Totkovič), 10´2:3 (Gregorec, A:Golian), 11´2:4 (Petrinec, A:Slovák), 16´3:4
(Totkovič), 27´4:4 (Radnóti, A:Brozman T.), 29´4:5 (Kostovič)

Tabuľky súťaže po neúplne odohraných 12.kolách

Tabuľka MFL
1.    Fight Night Team                        11    7    3    1    17b    82:42
2.    FBC Slovan Rimavská Sobota     10    5    3    2    13b    57:45
3.    FBK Dynamo Diviaky                   8    4    3    1    11b    42:27
4.    FBK Kružno                               11    3    1    7    7b     55:69
5.    Pro-Bau Team Slovakia                 8    0    0    8    0b     23:76