Do štvrťfinále sme nepostúpili

07.12.2016 14:18

Dnes lákali v programe Majstrovstiev sveta osemfinálové zápasy. A nás prirodzene najviac zaujímal zápas našich proti Nórsku.

Do zápasu oba tímy vstúpili veľmi opatrne, avšak gólu sme sa dočkali už v štvrtej minúte, kedy Nórov poslal do vedenia Eriksen. Slováci však bleskovo odpovedali a už po 29. sekundách sme zásluhou Sikorjaka vyrovnali. V druhej tretine sme videli veľký taktický boj, no najmä obrovský tímový výkon zo slovenskej strany. Nóri strelili vedúci gól v 34. minúte, avšak svojou strelou už o dve a pol minúty neskôr vyrovnal Grlický. Doťahovanie výsledku pokračovalo naďalej. Dve minúty po strelení gólu, bol vylúčený Martin Grlický. Ponúknutú presilovku nórski reprezentanti využili už po sedemnástich sekundách. Keď sa už zdalo, že sa pôjde po druhej dvadsaťminútovke do šatní za stavu 3:2, tak opäť udreli slovenskí reprezentanti, ktorí využili štandardnú situáciu, na ktorej konci stál Martin Kubovič.

Výkon Slovákov ako aj Nórov gradoval v tretej tretine. V 47. minúte poslal po štvrtýkrát Nórov do vedenia Straete. Nahecovaní slovenskí reprezentanti sa snažili využiť v závere hru bez brankára. Veľkú šancu nepremenil Matejka, ktorý prestrelil bránu. Pár sekúnd pred koncom zápasu Kubovič strelil tyčku. Zápas o postup do najlepšej osmičky sme prehrali tesne 3:4.

Nórsko - Slovensko 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)

Góly a asistencie: 4. Eriksen (H. Fredriksen), 34. Lindgjerdet (Kvisvik), 40. Gidske (Lindgjerdet), 47. Straete (Gidske) – 4. Sikorjak (Szabo), 37. Grlický (Čonka-Skyba), 40. Kubovič (Řezanina)

Marskus Jelsnes – 81% - Rastislav Mazák – 69%

Zápas sledovalo 608 divákov.

Povedali po zápase:

Petr Koutný – tréner Slovenska: „Chcem poďakovať hráčom aj celému realizačnému tímu. Myslím si, že sme naše družstvo dobre pripravili na tento náročný zápas. Chlapci ho odohrali výborne a verím, že sme našich fanúšikov nezarmútili ale pripravili im pekný florbalový zážitok.“

Marek Onderko – tréner Slovenska: „Hrali sme veľmi dobrý florbal a chýbal nám len malý kúsok k postupu.“

Lukáš Řezanina – kapitán Slovenska: „V prvom rade chcem pozdraviť všetkých fanúšikov na Slovensku, ktorí nám fandili. Po včerajšej prehre s Dánmi nás mohli hodiť do vreca, no neurobili tak. Čo sa týka zápasu, je potrebné si povedať pravdu, že naše vypadnutie z hry o svetovú osmičku považujeme za neúspech. Nóri sú však kvalitný tím, ktorý dve tretiny potrápil aj Švédov.“

Martin Sikorjak – hráč Slovenska: „Svoje pocity vyjadrím jedným slovom – sklamanie. Tento zápas sme mohli vyhrať. Do súboja sme dali všetky sily, no možno sme mohli o niečo viac strieľať. Chýbal nám vyrovnávajúci gól a verím, že v predĺžení by sme to už dotiahli.“

Naši reprezentanti si veľa oddychu neužijú, keďže už zajtra o 09:00 ráno nastúpia v zápase o 9.-12. miesto proti USA.

Vo zvyšných osemfinálových zápasoch sa tiež diali veci. Teda okrem súboja Estónska a Kanady, kde si Estónci zo súperovej bránky robili strelnicu. V prvom osemfinále Nemci nad Američanmi viedli trikrát, no ich súper, ktorý sa veľmi dobre pripravil, zakaždým vyrovnal. Keď už sa zdalo, že sa fakt nič nemôže v zápase udiať a Američania v snahe neposkytnúť súperovi šancu streliť gól poslali loptičku až k jeho bránke, kde ju 5 sekúnd pred koncom získal obranca Ramon Ibold a čo sa udialo musíte proste vidieť... Niečo také naše dievčatá zažívajú dvakrát v roku :D

V poslednom osemfinále domáci Lotyši naradzili na nášho včerajšieho premožiteľa z Dánska. Prvú tretinu vyhrali Dáni, no v tej druhej Lotyši za pár minút nasúkali krásne góly po výborných akciách. Zdalo sa, že ich už nič neohrozí, no v tej tretej tretine hrali množstvo oprávnených oslabení a Dáni to dotiahli až do predĺženia. V ňom Lotyši znova temer skórovali, keď sa lotpička kotúľala po bránkovej čiare... Nasledovali samostatné nájazdy, v ktorých sa rozhodlo až v siemdmej sérii. Prekvapivo do štvrťfinále postúpili Dáni. Pre Lotyšov určite krutý zápas...