Diviaci na vratkých nohách...

08.12.2012 13:27

Počas prvého decembrového piatkového večera sa dohrávali zápasy, ktoré sa do programu dostali vďaka neskoršiemu pristúpeniu družstiev Pro-Bau Team Slovakia a Dynamo Diviaky do súťaže.

V prvom zápase sa proti sebe postavili práve tieto dve družstvá, ktoré v tabuľke delil rozdiel 11 bodov. Na ihrisku to ale vidieť nebolo. Prvá tretina bola totiž dosť opatrná z oboch strán, namiesto očakávaného tlaku Dynama bola hra vyrovnaná s občasnými a najmä nepresnými strelami smerom na bránku súpera. Keď sa v 3.minúte presadil Peťo Hriň, všetci čakali rozbehnutie Dynama na plné obrátky. To ale neprišlo a po ďalšej, nie prvej ani poslednej
katastrofickej chybe v obrane Dynama 2 sekundy pred klaksónom, Pro-Bau zvýšil na 2:0.

Čo toto vedenie s hráčmi v bielom spravilo si mnohí doteraz nedokázali ani predstaviť. Druhú tretinu boli totiž hráči Pro-Bau lepší než ich súper - dobre kombinovali (výborné prihávky dával Rado Rapčan), pohybovali sa po celej palubovke, nebezpečne a presne strieľali, v obrane blokovali strely... Keď si k tomu nováčikovské šťastie vybral Roman Šmíro v bránke, po druhej tretine bolo 0:4.

Dynamo ani na začiatku tretej tretiny nejavilo známky prebudenia sa. Jeho lavička bola mĺkva a zmĺkla ešte viac, keď hneď v prvej minúte zaznamenal Peťo Hriň svoj tretí gól v zápase. Za stavu 0:5 sa ale začali diať veci. Spoluhráčov vyburcovala k agresívnejšiemu výkonu najmä trojica Golian - Póša - Lentovský. Práve "Lenty" prelomil streleckú smolu a dvoma gólmi zavelil k famóznemu obratu v zápase, ku ktorému žiaľ svojim výkonom dopomohol aj "núdzový" brankár Pro-Bau - predsa len, dva góly cez celé ihrisko sa len tak nevidia. Iskričku nádeje pre Pro-Bau vykresal Vlado Vetrák, keď 4 minúty pred koncom posledný krát poslal Pro-Bau do vedenia, avšak Dynamo už nešlo zastaviť. Na veľkú škodu pre družstvo Pro-Bau tak napokon prehralo 6:8.

Pro-Bau Team Slovakia - FBK Dynamo Diviaky 6:8 (2:0, 2:0, 2:8)
3´1:0 (Giertli M.), 10´2:0 (Hriň, A:Rapčan R.), 11´3:0 (Hriň, A:Melich), 12´4:0 (Melich, A.Rapčan R.), 21´5:0 (Hriň), 21´5:1 (Lentovský, A:Kostovič), 22´5:2
(Lentovský, A:Kovalčík), 22´5:3 (Golian), 25´5:4 (Macko), 25´5:5 (Gregorec), 26´6:5 (Vetrák, A:Giertli M.), 27´6:6 (Gregorec), 29´6:7 (Póša, A:Gálik), 30´6:8
(Golian, A:Macko)

V druhom zápase si Dynamo, ktoré muselo vydať nečakane veľa síl na zdolanie svojeho prvého súpera, zmeralo sily s FBK Kružno. Práve toto družstvo mu v doterajšom priebehu ligy uštedrilo ako jediné porážku. Priam desivé chyby Dynama v obrane počas prvej tretiny dali Kružnu možnosť tento výsledok opakovať. V jeho družstvo bolo ťažko niekoho mimoriadne vyzdvihnúť, keďže všetci hráči hrali koncentrovane, spoľahlivo v útoku i obrane. Výsledkom bolo zaslúžené vedenie 3:0 po prvej desaťminútovke zápasu.

Keď sa na začiatku druhej tretiny znova presadil hráč v červenom (Rudo Patrik), vyzeralo to s Dynamom viac než nedobre. Opäť to bol Tomáš Lentovský, ktorý dvíhal bojovú morálku družstva a zrušil nulu brankára Šiminského. O minútu nato sa presadil Kostovič a mnohí fanúšikovia Kružna tŕpli, či sa ich družstvo nepoloží, ako sa mu to stávalo v začiatkoch súťaže. Tentoraz mali zbytočne strach, najmä Mišo Kmeť vedel loptičku podržať, v správnom momente vyhodiť. Dynamo sa tak zaseklo a zbytočne hľadalo chyby najmä vo výkone rozhodcov.

Obom družstvám už ubudlo síl a tak bolo zaujímavé pozorovať, ako sa s tým vyrovnajú v poslednej časti hry. Kružno sa viac stiahlo pred vlastného brankára a hralo na protiútoky, čo bolo vzhľadom na stav zápasu logické. Obrana Dynama už stála na pevnejších nohách a tak sa "červení" do mnohých šancí nedostali. Keď sa ale naskytla, využila ju dvojička Gonda - Kyzek. Vlado dal včera dva góly, pričom tento druhý bol napokon víťazný a stal sa tak hrdinom stretnutia. Dynamo dobíjalo bránku Šiminského, ktorý sa tentoraz statočne držal. Bol to opäť najužitočnejší hráč Dynama v piatkovom dvojzápase "Lenty", ktorý našiel kľúč do bránky Kružna. Minútu pred koncom tak svietil na tabuli stav 5:4 a po oddychovom čase Dynamo nastúpilo s piatimi hráčmi v poli. Pri družstve Kružna už ale stáli všetci svätí a tak sa Dynamu druhý veľký obrat počas jedného dňa nepodaril.

FBK Kružno - FBK Dynamo Diviaky 5:4 (3:0, 1:2, 1:2)
3´1:0 (Kováčik), 7´2:0 (Gonda, A:Kyzek), 8´3:0 (Kováčik, A:Kosorín), 11´4:0 (Patrik), 12´4:1 (Lentovský, A:Póša), 13´4:2 (Kostovič, A:Macko), 24´5:2 (Gonda, A:Kyzek), 28´5:3 (Póša, A:Lentovský), 30´5:4 (Lentovský)

V poslednom zápase si skrížiil hokejky prvé a posledné družstvo priebežnej tabuľky MFL. A podľa toho to na ihrisku aj vyzeralo. "Čierni" sa po ihrisku
pohybovali s ľahkosťou, prihrávali si, často (a aj nepresne) strieľali (zaznamenali 70 striel). Hráči Pro-Bau mali v nohách náročný zápas s Dynamom a v
hlavách ťažké myšlienky po strate náskoku o 5 gólov. Navyše, mnohí jeho hráči majú týždeň čo týždeň za sebou ťažkú drinu a tak klobúk dole pred nimi, že ich ešte baví sa v piatok večer naháňať za loptičkou.

Fight - Night na to samozrejme ohľad nebral. Svojho súpera ale výsledkovo nezvalcoval, keďže hráči Pro-Bau sú od zápasu k zápasu zohratejší, v bránke našli síce mladého, ale spoľahlivého Lukáša Giertliho a piatkový dvojzápas ukázal, že už prekonali smolu v zakončení. V druhej tretine sa im podarilo presadiť dvakrát.

Fight Night ale pokračoval v dobrom výkone, jeho hráči hrali s ľahkoťou a chuťou. Štyrmi gólmi sa blysol "klasický pivot" Peťo Mrnka. Zápas tak napokon skončil víťazstvom "čiernych" o 6 gólov.

Fight Night Team - Pro-Bau Team Slovakia 9:3 (3:0, 3:2, 3:1)
1´1:0 (Mrnka), 4´2:0 (Blahuta M.), 8´3:0 (Mrnka), 11´4:0 (Blahuta M.,A:Blahuta J.), 13´5:0 (Blahuta M., A:Kováč), 17´5:1 (Hriň, A:Bobáľ), 18´6:1 (Repčík,
A:Blahuta M.), 20´6:2 (Melich), 22´7:2 (Kováč), 23´7:3 (Hriň, A:Vetrák), 25´8:3 (Mrnka, A:Kováč), 27´9:3 (Mrnka)