Čierne minúty Kružna v záveroch zápasov

06.10.2012 14:18

V piatok večer 5.10. sa odohrali ďalšie dva zápasy MFL. Oba zohralo družstvo Kružna a oba s rovnakým priebehom a pre Kružno žiaľ aj neúspešným koncom.

V prvom zápase 2.kola nastúpilo Kružno proti Fight Night Teamu, ktorému malo čo vracať - minulý týždeň mu podľahlo 5:11. Zo začiatku sa obe družstvá len dostávali do tempa a veľa pekného florbalu sme nevideli. FNT však rýchlo viedol, avšak celkovo sa mu streľba v prvej tretine vôbec nedarila. Na dôvažok pred jej koncom Kružno vyrovnalo. Druhá tretina už bola herne dobrá a obe družstvá predvádzali svoju tipickú hru - kým FNT veľa strieľal, Kružno ukazovalo pekné kombinácie. Niekoľkokrát prečíslilo súpera v obrane, avšak v rozhodujúcich chvíľach zoči - voči brankárovi Šándorovi hráči Kružna zlyhávali. V druhej tretine však napriek dvom dobrým brankárskym výkonom padli po dva góly na oboch stranách a všetko bolo otvorené. V poslednej časti hry už obom súperom začali dochádzať sily. FNT začal hrať viac zo zadu a zbytočne nemrhal streľbou, radšej si jeho hráči v útoku prihrávali do lepších pozícií. To napokon prinieslo úspech v podobe troch gólov v priebehu 26. a 27. minúty, ktoré Kružno definitívne položili na kolená. Rozhodca Totkovič pískal nesústredene, ale výsledok zápasu neovplyvnil.

FBK Kružno - Fight Night Team 3:6 (1:1, 2:2, 0:3)
3´0:1 (Mrnka A:Kováč), 8´1:1 (Kosorín A:Kováčik), 11´1:2 (Mrnka A:Halaj), 14´2:2 (Kosorín), 15´2:3 (Blahuta J.), 18´3:3 (Kováčik), 26´3:4 (Blahuta M.), 26´3:5 (Kováč), 27´3:6 (Halaj)

V druhom piatkovom zápase sa dohrávalo 1.kolo MFL. Oddýchnutý Slovan v ňom nastúpil proti Kružnu, ktoré malo predošlý zápas v nohách, avšak na ihrisku to vidieť nebolo. Kružno kombinovalo lepšie než súper a omnoho častejšie strieľalo, než vo svojich predošlých zápasoch. Vďaka dobrému výkonu Maja Štofaníka v bráne Slovana sa to ale na výške skóre neprejavilo. V druhej tretine sa zlepšil výkon Slovana, hra bola aj naďalej vyrovnaná a opäť padol po jednom góle na obe strany. Tak začala aj tretia tretina, v ktorej sa Kružno po tretí krát dostalo do vedenia po samostatnom nájazde Kyzeka. Potom ale Slovan zavelil do útoku. Preskupil sily a všetkých svojich najlepších hráčov postavil do jedného útoku - neudržateľnou sa stala trojica Radnóti, Totkovič a Tomáš Brozman, ktorí v priebehu 24. a 25. minúty strelili 3 góly a zvrátili stretnutie. Strhla sa gólová búrka v ktorej obe družstvá kašľali na obranu a tak v poslednej tretine padlo napokon až 9 gólov. Slovan v modro - bielych dresoch zaznamenal víťazstvo o tri góly.

FBK Kružno - FBC Slovan Rimavská Sobota 5:8 (1:1, 1:1, 3:6)
7´1:0 (Gonda A:Kyzek), 8´1:1(Totkovič), 17´2:1 (Rapčan), 17´ 2:2 (Totkovič A:Kurek), 24´ 3:2 (Kyzek), 24´ 3:3 (Radnóti A:Brozman T.), 25´ 3:4 (Brozman T. A: Totkovič), 25´ 3:5 (Brozman T. A:Radnóti), 27´ 3:6 (Totkovič), 28´3:7 (Tóth A:Brozman T.), 28´4:7 (Kováčik), 29´5:7 (Kováčik A:Gondáš J.), 30´5:8 (Totkovič)