8:8 v šlágri kola

16.02.2013 13:00

22.kolo MFL proti sebe postavilo zakaždým susedov v tabuľke. Dali sa tak očakávať zaujímavé a dramatické zápasy. Dráma sa zakaždým nekonala, ale pekných momentov bolo neúrekom.
V zápase posledného s predposledným to bol znova Pro-Bau, ktorý spočiatku udával tempo zápasu. Už v 1.minúte sa po chybe v obrane Buldozérov presadil Melich. Buldozéri zas niekoľko krát nebezpečne pohrozili z protiútokov, avšak brankár Sihelský bol pozorný. Vynikajúci výkon v zápase podala prvá štvorka Pro-Bau (Melich, bratia Sojkovci a Rado Rapčan), ktorá neunávne útočila, kombinovala, jej hráči behali, menili si miesta v obrane a v útoku a predviedli niekoľko okulahodiacich kombinácií, pri ktorých sa Maťo Pánek zapotil a častokrát vyznamenal. Skóre zápasu ale napriek jeho snahe narastalo v prospech "bielych", keďže Buldozéri sa len ťažko dostávali do šancí v prehustenej obrane. Pro-Bau body zachutili a znova ich získal oba. Tomáš Sihelský je len druhým brankárom v tomto ročníku MFL, ktorému sa podarilo vychytať nulu. Gratulujeme!

Pro-Bau Team Slovakia - Buldozéri A.C.A.B. 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
1´1:0 (Melich, A:Sojka Michal), 12´2:0 (Melich, A:Rapčan R.), 20´3:0 (Sojka Matej), 21´4:0 (Melich, A:Sojka Michal), 27´5:0 (Sojka Matej), 29´6:0 (Sojka Michal, A:Rapčan R.)

V šlágri kola sa stretli bodovo vyrovnané družstvá. Kto čakal opatrnú hru v obrane a rýchle kombinácie v útoku, musel byť najprv sklamaný. Delostrelci na oboch stranách pálili do bránok a obrany si robili dobrý deň z vlastných brankárov. Napríklad taký Štofaník si prvý krát siahol na loptu za stavu 1:4... Spočiatku mal navrch Fight Night, ktorý si vytvoril trojgólový náskok. Skóre sa ale menilo z minúty na minútu a zachvíľu bol vo vedení Slovan. To sa už obrany spamätali a útočníci boli nútení predviesť niekoľko pekných kombinácií, aby ich prekonali. Tlak Slovana zabrzdil zbytočným rečnením a vylúčením  jeho kapitán a "čierni" znova otočili skóre vo svoj prospech. Pred obomi družstvami ale bola ešte záverečná tretina, v ktorej to bol Slovan, ktorý musel útočiť. To sa mu aj darilo, najprv sa presadil Totkovič a v závere zápasu sviatočný strelec Mišo Brozman, ktorý skóre zápasu vyrovnal. V závere už obe družstvá skôr strážili vrabca v hrsti a zápas tak skončil peknou okrúhlou remízou 8:8.

FBC Slovan Rimavská Sobota - Fight Night Team 8:8 (2:4, 4:4, 2:0)
2´0:1 (Kováč, A:Blahuta J.), 4´0:2 (Kováč), 4´0:3 (Mrnka, A:Kováč), 4´1:3 (Radnóti), 5´1:4 (Kováč), 7´2:4 (Radnóti), 11´3:4 (Totkovič), 12´3:5 (Kováč, A:Mrnka), 12´4:5 (Tóth), 12´5:5 (Radnóti, Tóth), 14´5:6 (Bodor, A:Radnóti), 15´6:6 (Blahuta J., A:Blahuta M.), 17´6:7 (Blahuta J., A:Kováč), 18´6:8 (Blahuta
M., A:Mrnka), 21´7:8 (Totkovič), 29´8:8 (Brozman M., A:Radnóti)

V poslednom zápase sa hralo o 3.miesto v tabuľke. Dynamo, ktorému sa v posledných zápasoch nedarilo a naposledy zvíťazilo v 17.kole práve nad Kružnom nenechalo nič na náhodu rýchlou kombinačnou hrou, v ktorej vynikali Filipiak s Bátim bojovalo o víťazstvo. Avšak už od prvej minúty muselo doháňať náskok Kružna. Oranžovým sa dlho predlho nedarilo nájsť recept na obranu Kružna a spoľahlivého Šiminského. Zápas sa tak lámal až v jeho druhej polovici, napriek jednoznačnej prevahe Dynama. Kružno sa v útoku snažilo pôsobiť len osamoteným Kyzekom, ktorému sa nedarilo úplne podľa jeho predstáv a až keď prehrávalo a muselo doťahovať náskok Dynama, vyslalo vpred viacej hráčov a hneď to aj bolo vidieť - Kružnianci nedovolili súperovi odskok na viac ako dva góly. Až v závere, keď robili červení chyby v obrane a ani ich brankár už nekľačal na pevných kolenách si v pohode hrajúce Dynamo vylepšilo skóre.

FBK Dynamo Diviaky - FBK Kružno 8:4 (0:1, 3:1, 5:2)
1´0:1 (Kyzek), 13´1:1 (Filipiak), 17´2:1 (Lentovský, A:Filipiak), 20´3:1 (Golian, A:Gregorec), 20´3:2 (Gonda), 22´4:2 (Báti, A:Filipiak), 24´5:2 (Sarvaš, A:Kostovič), 24´5:3 (Kyzek, A:Gonda), 26´6:3 (Sarvaš, A:Golian), 26´6:4 (Kyzek, A:Kosorín), 28´7:4 (Lentovský, A:Filipiak), 29´8:4 (Kostovič, A:Filipiak)

Tabuľky MFL po 22.kole:
1.    Fight Night Team                    22    16    4    2     36 b  135 :  74
2.    FBC Slovan Rimavská Sobota   22    16    4    2     36 b  122 :  70
3.    FBK Dynamo Diviaky                22    11    4    7     26 b   99 :  85
4.    FBK Kružno                             22    10    1    11    21 b  92 : 113
5.    Pro-Bau Team Slovakia            22      5    0    17   10 b   67 : 152
6.    Buldozéri A.C.A.B                    22      1    1    20     3 b  18 :  39