7. a 8.kolo: Temer 100% zásah v dvojzápase

09.11.2017 14:18

Prvú polovicu súťaže si Slovanisti dohrali v nedeľu 5.11. na dvojzápse, ktorý si zorganizovali v Detve. Po ťažkom sobotňajšom programe ťahúňov tímu (Mišo Radnóti, Rišo Totkovič a Paľko Rapčan reprezentovali úspešne naše mesto na seniorských Majstrovstvách Slovenska v zápasení) to bolo o to náročnejšie. Ako vždy počas tejto sezóny nechýbali dramatické okamžiky, zvraty a množstvo gólov. Slovanisti napokon vydolovali štyri z možných šiestich bodov.

Detva, 05.11.2017 FBC Slovan Rimavská Sobota - FPS Banská Bystrica 13:11 (5:1, 2:6, 6:4)
Štatistika: Lukáš Nôta 6+3, Michal Radnóti 3+2, Richard Totkovič 2+1, Denis Farkaš 2+1, Pavol Rapčan 0+1, Martin Jakuba 0+1
Zostava Slovana: brankár Mirko Greguš, hráči Pavol Rapčan, Patrik Hronec, Michal Radnóti, Lukáš Nôta, Richard Totkovič, Jozef Alušík, Denis Farkaš, Martin Jakuba a generál Franko

Hodnotenie trénera Slovana RNDr. Petra Nôtu:
"Prvýkrát v sezóne sme mali na lavičke 4 hráčov na striedanie, čo sa prejavilo aj na výsledku v prvej tretine. Na začiatku druhej tretiny sme už vyhrávali nad súperom 6:2. Svojou nekoncentrovanosťou a nepokrytím súperových hráčov, keď sme si nevedeli ustáť svoje herné pozície v obrane a v útoku, sme postavili súpera na nohy. Na konci tretiny svietil stav na ukazovateli 7:7. Po dohovore hráčom sme v úvode poslednej časti hry v priebehu troch minút vsietili tri góly a ďalší zvrat zápase sme súperovi už nedovolili. Na hre niektorých hráčov sa prejavoval tréningový výpadok (Paťo, Denis). Na Mišovi, Rišovi a Paľovi únava z predchádzajúceho dňa - soboty, kedy sa zúčastnili majstrovstiev Slovenska v zápasení, kde sa umiestnili na medailových priečkach a Paľko sa stal majstrom Slovenska. Za to im odo mňa patrí gratulácia a poďakovanie, že napriek náročnému víkendu pomohli v nedeľu družstvu k ďalšiemu víťazstvu  v M2-jke."

Detva, 05.11.2017 FBC Slovan Rimavská Sobota - CVČ Žiar nad Hronom Pirátos 10:10 (5:2, 2:5, 3:3)
Štatistika: Lukáš Nôta 4+2, Richard Totkovič 3+0, Michal Radnóti 2+0, Pavol Rapčan 1+1, Filip Franko 0+2, Jozef Alušík 0+1

"Náš druhý nedeľný zápas sme nezačali najlepšie. Hráči akoby nemali svoju potrebnú „prevádzkovú“ teplotu, boli málo rozcvičení a stuhnutí po prvom zápase. Po úvodnom tlaku súpera a dvoch góloch v našej sieti, sme prvú tretinu nakoniec vyhrali 5:2, keď družstvo svojou výbornou „palicovou“ technikou a peknými gólmi naštartoval Lukáš Nôta. Prišla druhá tretina, ktorá je v celom priebehu súťaže našou najslabšou. Aj tentoraz sme ju prehrali 2:5... V tretej tretine nám súper ušiel opäť o dva góly. No ukážkovým prístupom hráčov ktorí vedia, že zápas končí až po poslednom hvizde rozhodcu, sa nám podarilo v poslednej minúte dvoma gólmi vyrovnať. Hráči odviedli maximum, popasovali sa s únavou z predchádzajúceho zápasu a bohatého športového zamerania našich hráčov. Musíme popracovať na tom, aby výborné výkony predvádzali hráči počas celého zápasu, aby bolo čo najmenej „hluchých“ miest, ako bolo aj tento víkend počas zápasov. Najmä v tej nešťastnej druhej tretine."