2.liga (4): Prvé víťazstvo!

12.11.2013 14:14

Na ďalšie dvojkolo sme cestovali do Slovenskej Ľupče kde 3. a 4. kolo usporiadal 1.FBC Zvolen. Na zápasy sme šli s malou nádejou na možný úspech, hlavne proti domácemu Zvolenu ktorý sa javil papierovo zdolateľný. Do Ľupče necestovali znova až štyria hráči čo spôsobilo piatkové zranenie Repku a súkromné povinnosti Alušíka a bratov Sojkovcov . Znova sme tak mali na striedanie len trojicu hráčov...

FBC Slovan Rimavská Sobota – 1.FBC Zvolen 11:5 ( 3:1, 4:3, 4:1)

Góly: 1:0 Radnóti (Gémeši),  2:1 Totkovič, 3:1 Benda (Kostovič), 4:1 Totkovič (Radnóti), 5:1 Totkovič, 6:2 Kostovič (Fačka), 7:2 Radnóti (TS), 8:4 Tóth (Radnóti),  9:5 Fačka, 10:5 Kostovič (Tóth), 11:5 Totkovič.

Začiatok zápasu bol z obidvoch strán opatrnejší. Do vedenia sa dostal Slovan keď v  4.minúte po prihrávke Gémešiho strelil prvý gól Radnóti. V  6. minúte Tóth nepremenil nájazd, za čo nás Zvolen potrestal a v 12. minúte vyrovnal z nájazdu. Totkovič ale v 13.minúte nekompromisnou strelou z pol ihriska poslal Slovan opäť do vedenia. Minútu pred koncom prvej tretiny ešte Benda zvýšil na 3:1, čo dodalo našim krídla do druhej tretiny.

V druhej tretine v 5. a 6. minúte Totkovič zvýšil na pohodlných 5:1 a vyzeralo to, že naši by si mohli splniť svoj sen a po vyše roku zvíťaziť. Zvolenčania skúšali strielať zo všetkých pozícií, ale každá strela ktorá smerovala na bránku končila na obrane, alebo na Štofaníkových gatiach. Znížiť sa im podarilo v 9. minúte ale len na pol minútu, keď sa presadil Kostovič. V 11. minúte Radnóti z nájazdu opäť zvýšil náskok. Zvolenu sa ale podarilo do konca tretiny stiahnuť na 7:4, čo nás nakoplo.

Hneď na začiatku 3. tretiny v 58. sekunde Tóth zvýšil na 8:4. Zvolen ešte hrýzol, ale do väčších šancí sme ich nepúšťali. Tretia tretina sa niesla v našej réžií a Fačka, Kostovič a Totkovič (štvrtím gólom v zápase) upravili výsledok na konečných 11:5. Historicky prvé ligové víťazstvo bolo na svete. Všetci hráči si zaslúžia pochvalu.

FBC Slovan Rimavská Sobota – FBK Turany 7:11 (4:3, 1:2, 2:6)

Góly: 1:0 Kostovič, 2:1 Kostovič (Radnóti), 3:2 Radnóti, 4:3 Radnóti (Tóth), 5:5 Radnóti, 6:10 Radnóti (Tóth), 7:10 Totkovič (Radnóti)

Na druhý zápas sme nastúpili s cieľom čo najviac potrápiť favorizovaného súpera, čo sa nám podarilo, veď do vedenia v zápase sme sa dostali štyri krát a raz sme dokázali vyrovnať. Nebyť 13. minúty tretej tretiny v ktorej sme dostali tri góly, mohli sme pomýšľať aj na remízu.

Súper síce veľa kombinoval a držal loptičku na svojich hokejkách, na nás to neplatilo. My sme hrali na jedného vysunutého hráča čo sa nám dlho vyplácalo. Kostovič už v 15 sekunde zápasu poslal Slovan do vedenia. Do siedmej minúty sme  držali 1:0. Turany vyrovnali no Kostovič našich poslal opäť do vedenia. Súper ťažko hľadal recept na prekonanie výborne brániaceho Štofaníka a Radnóti trestal takmer každú chybu v obrane súpera.

Po dvoch góloch v polovici druhej tretiny sme prvý krát prehrávali. O vyrovnanie sa postaral Radnóti a naši uhrali aj druhú tretinu so vztýčenou hlavou, na svetelnej tabuli svietilo 5:5. V tretej tretine prišlo to, čo sme čakali. Dochádzali sily a to bol mlyn pre Turany, ktoré v 13. minúte prakticky rozhodli zápas. Na  6:10 ešte znížil Radnóti (jeho štvrtým gólom v zápase), Totkovič po skvelej spolupráci s Radnótim na 7:10, ale to už bola len kozmetická úprava výsledku. Konečný výsledok 7:11 je ale pre nás fantastický a určite povzbudil každého z nás.

Slovo trénera Miša Radnótiho: V nedeľu sme sa asi všetci dobre vyspali a aj napriek oklieštenej zostave sme dokázali podať skvelý výkon. Bojové srdce menom Slovan sa ukázalo na palubovke, ktorá síce bola pre nás neznáma, keďže sa hralo v nafukovacej hale na umelohmotnej podlahe. Majovi v bránke sa ťažko hýbalo, keďže sa vôbec nešmýkalo a hráči si dlho zvykali na neprirodzenú podlahu. My sme hrdí že sme zvíťazili proti domácim a potrápili Turany. Ukázalo sa  že naša práca má zmysel a máme na čom stavať.

Zostava FBC Slovan Rimavská Sobota: M.Štofanik, R.Totkovič, L.Benda, M.Kostovič, I.Tóth, M.Gémeši, T.Brozman, F.Fačka ,M.Radnóti

Realizačný tím :) Jozef Štork (vedúci), Peter Dedina (kvázitréner)