2.liga (23): Nenormálny zápas na koniec!

02.04.2014 18:18

Naša prvá púť v lige je za nami. Niečo sme sa naučili, získali skúsenosti, pobavili sme sa, najedli v Kriváni. Aj keď v mnoho krát v oklieštenej zostave, neustále meniacim sa kádrom a s hráčmi s nižšími kvalitami môžeme byť na túto sezónu hrdí - skočili sme do hlbokej vody a ako tak sa nám darilo plávať. Ale poďme k poslednému dvojzápasu.

FBC Slovan Rimavská Sobota – Dolný Kubín 6:11 (0:5, 3:2, 3:4)
Jasného favorita sme sa nezľakli. Polovicu polčasu sme držali výsledok 0:0, potom sme však v priebehu pár minút dokázali inkasovať päťkrát v rade. Výsledok prvej tretiny bol až nezaslúžene vysoký v prospech súpera. Hlavy sme dali hore a druhú tretinu sme dokázali vyhrať, čo nás môže tešiť už len z toho dôvodu, že Dolný Kubín ligu (pravdepodobne) vyhrá! Bránku súpera odkliali gólmi Radnóti a Mišo Sojka. Tretiu tretinu sme dohrali so cťou a výsledok na konci zápasu nás potešil.
Góly FBC Slovan: Radnóti 4, Sojka Mišo, Kostovič
FBC Slovan Rimavská Sobota – FBC Horehronec B 0:14 (0:5, 0:2, 0:7)
Na tento zápas by sme najradšej zabudli, ale šport vie byť aj takto krutý. V stretnutí sme mali asi najviac striel na súperovu bránku v celej sezóne, no napriek tomu sme nedokázali dať gól a ani ak by sme hrali aj ďalších 10 hodín vkuse ten gól nepadne. Na smolu sme si už zvykli, ale toto už bolo nenormálne - strelu blokoval obranca, ak už obrancu prešla mal ju brankár a ak prešla aj brankára bola to konštrukcia bránky... Asi tak by sa dala v skratke popísať naša nemohúcnosť v útoku. Brezno hralo naopak uvoľnene a poľahky sa dostávalo cez našu deravú obranu. Takýto záver sme si teda vôbec nepredstavovali...
Slovo trénera: "Boli to dva rozličné zápasy. Zas sme doplatili na to, že našim hráčom stále trvá určitú dobu v zápase, kým si zvyknú na veľké ihrisko. Znova a zas pripomínam, že je na hanbu, že v meste nie je žiadna športová hala ba dokonca ani telocvičňa ktorá by spĺňala kritéria všetkých športov. A aj to je jeden z dôvodov prečo ideme len pomaličky výkonnostne hore. Ono to vidno, že súperi sa na veľkom ihrisku cítia ako ryba vo vode. Hodnotiť zápasy nejdem, každý podal maximum a každému som povedal na čom musí do ďalšej sezóny popracovať. Chcem hlavne poďakovať každému hráčovi, ktorý reprezentoval modro-biele farby mesta a zapísal sa tak do dejín FBC Slovan Rimavská Sobota.“
Redakčný dovetok: Čo dodať na záver sezóny. Škoda že Likavka nepostúpi, zbavili by sme sa rakoviny v lige :)