2.kolo: Prvé víťazstvo v zápase bez striedania

24.09.2017 18:14

V druhom kole cestovali muži Slovana na ďalekú Oravu do Rabče. Pokračovali komplikácie so zostavou, keď pre rôzne povinnosti aj ospravedlnenky (či neospravedlnenky) chýbali kľúčoví hráči. Všetko ešte viac skomplikoval ranný telefonát od Geryho Szaba, ktorému sa v Maďarsku cestou na Slovensko pokazilo auto a tak musel Slovan v bránke výrazne improvizovať. Napriek tomu všetko dobre dopadlo a Slovanisti nováčikovi zo Zákamenného nedali šancu na úspech!

Rabča, 23.9.2017 FBC Slovan Rimavská Sobota - FBK Zákamenné 10:6 (3:1, 5:2, 2:3)
Štatistika: Farkaš 4+1, Nôta 3+6, Franko 1+1, Boľf 1+0, Sojka Erik 1+0
Zostava Slovana: brankár Alušík, hráči Boľf, Nôta, Farkaš, Erik Sojka a generál Franko

Hodnotenie kapitána Slovana Filipa Franka:
"Druhý zápas sme zase hrali v oslabenej zostave bez našich opôr, ktorými sú Radnóti, Bodor, Rapčan a Totkovič. V úvode  sme inkasovali po 12 sekundách po našej malej chybičke v obrane. Potom sme začali hrať našu kombinačnú hru s častou streľbou na bránu a po 1.tretine to už bolo 1:3 v náš prospech.V 2.tretine sme po ôsmich minútach zvýšili na 1:5 zásluhou Lukáša Nôtu a Denisa Farkaša. Pri mojom vylúčení sme v oslabení zvýšili náš náskok na 1:6. Myslím, že vtedy to už bolo viacmenej rozhodnuté. Po skončení druhej tretiny sme vyhrávali už 2:8. V tretej tretine súper znížil  náskok na 5:8, ale skvelou hrou celého tímu sme už súpera k ničomu nepustili a náskok sme zvyšovali po protiútokoch. Hlavne by som chcel vyzdvihnúť Lukáša Nôtu, ktorý na šesť gólov prihral a tri sám dal. Pochvalu si zaslúži určte celý tím za skvelý výkon, ktorý odviedol za 60 minút bez striedania."

V treťom kole v nedeľu 1.10. čaká na Slovanistov rozbehnutý nováčik z Čadce, ktorý je zatiaľ na čele tabuľky 2.ligy Stred.