13.kolo: Parádny obrat zápasu

09.03.2017 08:08

Slovanisti vycestovali (opäť raz) do Turian na zápas 13.kola proti FPS Banská Bystrica. Keďže vďaka známym okolnostiam sa súťaž musela narýchlo dohrať, odvetný zápas proti FBC Red Wings Košice bol zrušený (resp. zostal neodohraný) a súboj proti Bystričanom tak bol pre Slovanistom posledným v ich štvrtom roku pôsobenia v 2.lige.

Víťazstvom si mohli Slovanisti poistiť 4.miesto, no dlho to na víťazstvo nevyzeralo. Po dvoch tretinách prehrávali 2:6, keďže sa mali problém presadiť v prehustenej obrane súpera, ktorý hral nastreľované lopty na nášho brankára a gólovo ťažil z dorážok. Súper sa lepšie pohyboval, nuž v pokynoch do poslednej časti hry tréner od hráčov vyžadoval zlepšiť pohyb hráčov s loptičkou aj bez nej, nabiehať si do voľného priestoru a najmä častejšie strieľať. Úvod poslednej časti hry Soboťanom vyšiel ako z veľkej florbalovej knihy, za minútu strelili tri góly!!! A keď po krásnych kombináciách v 4. a 7. minúte pridali ďalšie góly, už nebolo pochýb o otočení výsledku a víťazstve.

FBC Slovan Rimavská Sobota – FPS Banská Bystrica 8:6 (1:2, 1:4, 6:0)
Štatistika FBC Slovan (G+A): Michal Radnóti 3+1, Lukáš Nôta 3+1, Denis Farkaš 2+2, Filip Franko 0+1, Gergely Szabo 0+1
Zostava: brankár Gergely Szabó, obrancovia: Filip Franko, Pavol Rapčan, Samo Repka útočníci: Michal Radnóti (kapitán), Lukáš Nôta, Andrej Bodor, Denis Farkaš

Hodnotenie trénera RNDr.Petra Nôtu: "Opäť sa prejavil kolektívny duch družstva, jeho morálna sila zabojovať o víťazstvo aj za vysoko nepriaznivého stavu. Všetci chalani ukázali, že je na čom stavať aj v budúcej sezóne, v ktorej môžeme ťažiť zo získaných skúseností a úspešného pôsobenia v tomto ročníku 2. ligy - Stred."

Konečné poradie 2.ligy Stred
1. ŠK 1. FBC Zvolen                 14     11     0     3     144 : 88 (56)     22 b
2. FbK Turany                     14     10     0     4     126 : 102 (24)     20 b
3. FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina "B"     14     8     1     5     141 : 87 (54)     17 b
4. FBC Slovan Rimavská Sobota             13     5     3     5     112 : 128 (-16) 13 b
5. FBK RAptORs                     14     5     2     7     106 : 118 (-12) 12 b
6. FPS Banská Bystrica                 14     3     2     9     97 : 132 (-35)     8 b
7. CVČ Žiar nad Hronom Pirátos             14     1     3     10     78 : 143 (-65)     5 b
***FBC Red Wings Košice             13     6     1     6     91 : 97 (-6)     13 b

*** družstvo FBC Red Wings Košice v súťaži hralo mimo tabuľku (na Východe sa totiž 2.liga nehrala).