10. a 11.kolo: Dve úžasné víťazstvá!

23.02.2017 14:14

Druhá liga mužov pokračovala svojim zhusteným programom aj v sobotu 18.februára. Tradične do Turian vycestovali naši muži odohrať zápas s Pirátmi zo Žiaru nad Hronom, ako aj béčkom Žiliny. Kým naposledy cestovali Slovanisti domov s plnými taškami, tentoraz brali všetky body!!

FBC Slovan Rimavská Sobota – CVČ Žiar nad Hronom Pirátos 12:6 (5:0, 3:3, 4:3)

Štatistika FBC Slovan (G+A): Michal Radnóti 3+4, Andrej Bodor 3+0, Lukáš Nôta 2+2, Radko Ivarg 2+0, Richard Totkovič 1+2, Denis Farkaš 1+1

Zostava Slovana: brankár Richard Dacho, obrancovia: Richard Totkovič, Radko Ivarg, Samo Repka, útočníci: Michal Radnóti (kapitán), Andrej Bodor, Denis Farkaš, Lukáš Nôta

Pohľad trénera RNDr. Petra Nôtu: "Na zápas sme nastúpili s odhodlaním „odčiniť“ slabšie výsledky z predchádzajúcich kôl. Čo sa nám aj podarilo, keď základ nášho vysokého víťazstva sme položili v 1. tretine, ktorú sme vyhrali jednoznačne 5:0. V 2. a 3. tretine sme kontrolovali vývoj zápasu rozumnou, takticky zvládnutou hrou, kedže sme opäť mali iba 2 hráčov na striedanie a čakal nás ešte ďalší zapas. Do družstva jednoznačne zapadli a pomohli k víťazstvu skvelo chytajúci Richard Dacho, ktorý nás viackrát podržal svojimi zákrokmi a Radko Ivarg v obrane, ktorý napriek dlhej pauze odviedol skvelú „prácu“. Obaja priniesli pokoj a istotu do obranných radov a pri našej tradične útočnej sile a efektívnosti a kolektívnom výkone celého družstva (o góly sa podelilo až 6 hráčov) nebolo pochýb o našom víťazstve."

FBC Slovan Rimavská Sobota – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina „B“ 15:7 (6:2, 5:3, 4:2)

Štatistika FBC Slovan (G+A): Andrej Bodor 6+1, Lukáš Nôta 4+1, Richard Totkovič 3+2, Denis Farkaš 1+3, Michal Radnóti 1+3, Radko Ivarg 0+1

Pohľad trénera RNDr. Petra Nôtu: "Na odložený zápas 10. kola sme nastúpili dobre „naladení“ z predchádzajúceho víťazstva so Žiarom, so snahou odčiniť prehru z 3. kola s jedným z favoritoov súťaže. Hneď na začiatku sme zaskočili súpera, keď sme vyhrávali 3:0 a v bráne opäť zázračne zachytal Richard Dacho. Všetci hráči dodržiavali stanovenú taktiku, ktorá slávila úspech vo všetkých tretinách. O víťazstvo nás nepripravilo ani menšie zranenie kapitána Michala Radnótiho v 3. tretine. Zabralo celé družstvo, duo mladých pušiek Andrej a Lukáš nastrieľalo spolu 10 gólov a po dlhšej dobe a pravidelnom tréningu sa v skvelej forme predviedol Richard Totkovič, ktorý sám dal 3 góly a „dirigoval“ obranu ako za starých čias s prehľadom a pokojom a samozrejme takmer 100% úspešnosťou na vhadzovaní. Tieto víťazstvá opäť potvrdili, aký dôležitý je pre spoločný úspech družstva tréningový proces, dobrá „chémia“ v tíme a dodržiavanie pokynov a stanovenej taktiky trénerom."