Tri pekné zápasy

10.03.2013 14:18

Florbalisti MFL majú za sebou už 24.kolo, v ktorom si prítomní diváci prišli určite na svoje - videli sme totiž tri pekné zápasy, 30 skvelých gólov a nespočet úžasných brankárskych zákrokov.

Diviaci urobili pred zápasom s Buldozérmi zaujímavé rošády v zostave - do bránky sa premiérovo postavil Andrej Poliak, Peťo Bobek sa z bránky posunul na post obrancu, k Peťovi Filipiakovi do útoku postavili Sama Ramaja a ku Golianovi sa po dlhšej prestávke v MFL vrátil Mišo Póša. Všetky tieto zmeny boli Dynamu na osoh, keďže počas celého zápasu malo prevahu, miestami až drvivú. Buldozéri ale vôbec nehrali odovzdane, stále sa snažili so zápasom niečo urobiť a celkové skóre mohlo byť z ich pohľadu aj prijatelnejšie, nebyť slabšej (6%-tnej) úspešnosti streľby.

FBK Dynamo Diviaky - Buldozéri A.C.A.B. 7:2 (3:1, 2:0, 2:1)
3´1:0 (Ramaj, A:Filipiak), 8´2:0 (Filipiak, A:Ramaj), 9´3:0 (Filipiak, A:Bobek), 9´3:1 (Paluchník, A:Forgáč), 12´4:1 (Filipiak, A:Ramaj), 16´5:1 (Filipiak, A:Gálik), 21´6:1 (Póša, A:Golian), 24´7:1 (Golian, A:Póša), 27´7:2 (Žárik, A:Klincko Marek)

V zápase Kružna so Slovanom to bol spočiatku vyrovnaný zápas. Na góly Slovana Kružno vzápätí odpovedalo. Rozhodujúcou časťou hry bola druhá tretina, najmä jej úvod, v ktorom Slovan strelil tri góly po sebe a odskočil Kružnu na rozdiel piatich gólov. Paradoxne Kružno v tejto časti hry vyslalo na brankára Štofaníka 12 striel, kým Slovan na Šiminského len polovicu, avšak skóre tejto tretiny bolo 1:3 pre Slovan. Tu sa ukázalo, že hlavný rozdiel medzi súpermi bol v efektivite sterľby (v celom zápase každé z družstiev vyslalo po 46 striel, efektivita Slovana 22%, Kružna 7%). V zápase opäť zahviezdil Mišo Radnóti, autor 4 gólov a 3 asistencií, ktorý svojim druhým gólom v zápase načal už druhú gólovú 50-tku...

FBK Kružno - FBC Slovan Rimavská Sobota 3:10 (2:4, 1:3, 0:3)
2´0:1 (Radnóti, A:Totkovič), 3´1:1 (Patrik, A:Gonda), 4´1:2 (Radnóti), 5´2:2 (Kyzek, A:Kosorín), 6´2:3 (Farkaš, A:Miniar), 8´2:4 (Tóth), 12´2:5 (Radnóti, A:Štofaník), 13´2:6 (Kurek, A:Štofaník), 13´2:7 (Farkaš, A:Radnóti), 18´3:7 (Kyzek, A:Gondáš R.), 23´3:8 (Tóth, A:Radnóti), 27´3:9 (Totkovič, A:Radnóti),
29´3:10 (Radnóti, A:Totkovič)

V šlágri kola mal síce počas celého zápasu prevahu Fight Night, avšak Pro-Bau hral svoju typcikú, fyzicky náročnú útočnú hru, takže sa zápas musel divákom páčiť. Čierni dlho nevedeli nájsť recept na Tomáša Sihelského. Potom sa ale presadil Mázik a hneď na to Kováč i ďalekonosnou strelou netradičný strelec Mišo Repčík. Pro-Bau sa snažil, čo mu sily stačili, avšak dobrá medzihra nestačí, mužstvu chýba väčší dôraz v zakončení. Fight Night si postupne vypracoval štvorgólový náskok, kým sa vďaka úspešnosti bratov Sojkovcov podarilo Pro-Bau zdramatizovať zápas. Na jeho otočenie mu už ale nezostal dostatok času i fyzických síl.

Trinásta minúta bola nešťastná pre hráča Pro-Bau Vlada Vetráka, ktorý nastúpil po dlhom čase a v súboji nešťastne dopadol tak, že si zlomil kľúčnu kosť. Prajeme mu preto skoré uzdravenie!

Fight Night Team - Pro-Bau Team Slovakia 5:3 (2:1, 1:0, 2:2)
1´0:1 (Melich, A:Sojka Michal), 8´1:1 (Mázik, A:Kováč), 10´2:1 (Kováč, A:Mrnka), 11´3:1 (Repčík), 23´4:1 (Kováč, A:Mázik), 26´5:1 (Blahuta J., A:Kováč),
27´5:2 (Sojka Michal, A:Sojka Matej), 27´5:3 (Sojka Michal, A:Sojka Matej)

Tabuľky MFL po 24.kole:
1.    Fight Night Team                     24    18    4    2     40 b   144 : 80
2.    FBC Slovan Rimavská Sobota  24    18    4    2     40 b   140 : 77
3.    FBK Dynamo Diviaky              24    12    4    8      28 b   109 : 91
4.    FBK Kružno                           24    10    1    13    21 b    97 : 126
5.    Pro-Bau Team Slovakia           24    5    0    19      10 b    74 : 165
6.    Buldozéri A.C.A.B                  24    2    1    21        5 b    23 : 48