2. a 3.kolo: Z ďalekých ciest...

14.10.2016 08:08

Slovanistky majú za sebou náročný víkend, počas ktorého precestovali čosi vyše 1000 km za svojimi súperkami. Družstvo - stále vo fáze budovania - čelilo ženám z Malaciek a Topoľčian.

V sobotu sa hralo v Malackách v športovej hale, na prízemí ktorej bola plaváreň, poschodie tvorila činkáreň a na samom vrchu bola športová hala s hľadiskom. Závidíme... Úvod našim nevyšiel, hľadali sa, robili chyby v obrane a čoskoro prehrávali 0:3. No potom sa dostali do zápasu a hrali so súperkami vyrovnanú hru. Fantasticky nám vyšiel vstup do druhej tretiny, keď sme v priebehu necelých troch minút otočili skóre na svoju stranu (5:4). Súper následne v obrane pritvrdil, tlačil sa na našu bránku,  no obrana Slovanistiek bola pripravená. Znova kapitulovala až po 36 minútach od posledného inkasovaného gólu. To im už dochádzali sily, keďže striedali len jedinú hráčku (v zostave opäť dve nováčičky). Smerom dopredu sme mali zakázané hrať zo strany rozhodcov a vzadu sa robili chyby z únavy. Domáce hráčky ich využili a získali prvé body v ročníku po víťazstve 8:6. Slovanistky sa však na ihrisku rozdali celé a ťažko im čosi vyčítať. Možno stačilo mať jednu hráčku na striedanie naviac...

Po neskorom večernom príjazde a skorom rannom vstávaní na ne čakali doteraz nepokorené Topoľčany. A tie zostali nepokorené aj po našom vzájomnom zápase. Žiaľ, Vanči nevyšla prvá tretina a keď po 20 minútach prehrávaš 1:7, ťažko sa výsledok otáča. No naše baby znova raz potvrdili, že nie sú z cukru. Zahodili neúspešný vstup do zápasu za hlavu a druhú tretinu vyhrali 4:2, keď tých gólov mohli streliť aj viac, ale brankárka súpera doslova čarovala. My však doplácame na neskúsenosť a mladosť hráčiek, keď sme nastúpený trend v tretej tretine nedokázali udržať. I keď, ak sa uznávajú góly od hráča v malom bránkovisku, odrazené od hornej konštrukcie bránky a Kristína Čintalanová je v priebehu dvoch dní dvakrát na trestnej lavici, i keď predtým nebola vylúčená v živote (a to dvakrát za hrubosť :D ) - tak sa hrá ešte ťažšie. Ale vyhovárať sa na to nemôžme, musíme sa naučiť nosiť hrošiu kožu a nepúšťať z rúk iniciatívu v zápase. Dôležité je, že hráčky získavajú cenné skúsenosti. Majú pred sebou náročných 13 zápasov a táto prehra určite nebola poslednou.

1.SC Malacky - FBC Slovan Rimavská Sobota 8:6 (4:2, 0:3, 4:1)

Góly Slovana: Csériová 2, Čintalanová 2, Vaslíková + vlastný gól súperiek

FbO Žochár Topoľčany - FBC Slovan Rimavská Sobota 15:7 (7:1, 2:4, 6:2)

Góly Slovana: Čintalanová 5, Vaslíková, Staššáková

Reprezentovali Slovan: brankárka Vanessa Schvarcová - Soňa Šándriková, Beáta Ružičková, Anna Kureková, Eva Ulická, Lucia Staššáková, Adriana Csériová, Kristína Hanová, Kristína Čintalanová a kapitánka Dominika Vaslíková

Slovo trénera Joža Alušíka: "Družstvo žien stále budujeme, pribudli doň dve nové hráčky a nebudú posledné. Trocha ma mrzí, že sme na oba zápasy necestovali aspoň s deviatimi hráčkami. Myslím, že v tomto smere máme pred sebou ešte dosť roboty - presevedčiť všetky baby, že účasť v zápase je to najdôležitejšie, že im je trt platné, ak trénujú a v deň zápasu, ktorého termín poznajú už dva mesiace vopred, majú iný program. Trpia potom tie, ktoré musia hrať skoro 60 minút, ale aj tie, ktoré len začínajú a napriek tomu musia brať na svoje plecia viac hernej zodpovednosti, než sú ešte schopné uniesť. K tomu, že odohráme zápasy na naklonenej palubovke - a to napriek tomu, že striedame strany  stále hráme "do kopca" sa vyjadrovať nebudem. Keď ich to tak baví...

My musíme naďalej poctivo v ťažkých podmienkach pracovať, bojovať a radovať sa z drobných úspechov. Chcem poďakovať všetkým desiatim hráčkam, ktoré počas víkendu za Slovan nastúpili. Tie chvíle zábavy počas cesty vrátane behania po poli, tancovanie na benzínkach a podobných javov sú niečo, na čo budú dlho spomínať a kvôli čomu sa na ne teším - na každom tréningu, na každom zápase... Všetkých našich priaznivcov chcem pozvať na prvý "domáci" derbyzápas proti Banskej Bystrici o týždeň v nedeľu."